Türkiye Engelliler Vakfı Yaşam evi projesi

  • 02 Nisan 2015
  • 461 kez görüntülendi.
Türkiye Engelliler Vakfı Yaşam evi projesi
Reklam
Türkiye’de (İstanbul, Pendik) ilk defa yapılmış bir bina;

Bakım merkezimiz, fiziksel şartlarının tüm engel gruplarının erişimine uygun olması; hizmet alacak engelli bireylerin bütün  temel ihtiyaçlarını karşılaması ve bu bireylere normal sartlarda yüksek meblağlar gerektiren Floating Therapy (okyanus terapisi), Hidroterapi alanı, Infraed Sauna, Spor alanı/Plates&Yoga, Tuz odası, Ayak Detoksu, Balık terapi (garra rufa terapi), Fizyoterapi vb hizmetleri ücretsiz olarak sunması bakımından alanında emsali bulunmayan bir örnek teşkil edecektir..

13650 m2 lik bir alan içinde yapılmıştır. Mesleki eğitim binası ve sağlık üniteleri bulunan 6000 m2 lik kapalı bir alanı vardır. Bu öncü merkezimizde engelli bireylerimizin erişimine uygun olarak tasarlanan 21 m2 lik 45 konforlu odamız bulunuyor. Ayrıca bakım merkezimizde toplamda 250 m2 lik bir alana sahip 3 adet dinlenme salonu, 600 m2 lik teras ve 130 m2 lik bahce katı mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra güzel sanatlar kişinin yaratıcılığına olan etkisini göz ardı etmeyen bakım merkezimizde; folklör, el sanatları ve müzik eğitimlerinin sunulduğu kültür sınıfları da mevcuttur.

150 m2 lik konferans salonu, 150 m2 lik teknoloji sınıfı (bilgisayar, grafik, web tasarım, animasyon, çağrı merkezi, ofis araç ve gereçlerini kullanma egitimi verileceği sınıf), 200m2 lik gıda – ağırlama sınıfı (kek, pasta, simit, lahmacun,vb. yapımı eğitimlerinin verileceği sınıf), Psikolojik destek, iletişim teknikleri ve yaşam koçluğu gibi kişisel gelişime büyük fayda sağlayacak olan seansların düzenleneceği 40 m2 lik sınıf, 20 şer m2 lik galoş yapımı ve cam işleme sınıfı, 200 m2 lik üretim atölyesini içermektedir..

Yukarıda açılış organizasyonunu yapacağımız bina ile ilgili bilgileri aktarmaya çalıştım..

UZAT ELİNİ..

10 Mayıs 2015’te Türkiye Engelliler Vakfı, YAŞAM EVİ açılışı yapılacaktır. Bu açılış organizasyonunu hiç bir çıkar gözetmeden PANDA YAPIM üstlenmiştir.

Bu sosyal sorumluluk projesinin açılış etkinliğinde yer almalarını istediğimiz sanatçılarımızın ücretsiz konuk olmalarını beklerken, çok yüksek bütçeler istemeleri bizleri üzmüştür.

Türkiye Engelliler Vakfı, özellikle zihinsel engellilere hizmet vermek adına yapmış olduğu YAŞAM EVİ‘nde. 7/24 hizmet veren özel tedavi odaları ayrıca özel yatakhane, eğitim alanları, üretim sahaları ile tam bir Rehabilitasyon ve YAŞAM EVİ haline gelmiştir.

UZAT ELİNİ yardım projesi kapsamında; Türkiye Engelliler Vakfı; YAŞAM EVİ açılışında yardımcı olmak isteyen duyarlı degerli iş adamları ve degerli sanatçı dostlardan destek bekliyoruz.

Panda Yapım Reklam ve Organizasyon

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.