Zencefilin faydaları nelerdir?

  • 10 Nisan 2015
  • 447 kez görüntülendi.
Zencefilin faydaları nelerdir?
Reklam

Nemli ve sulak iklimlerde yetişmeyi seven zencefil, hem baharat olarak mutfaklarımız yer almakta hem de kokusu ile sağlığımız üzerinde pek çok olumlu değişimde rolü bulunmaktadır. Zencefilin sağlığımız açısından o kadar…

Nemli ve sulak iklimlerde yetişmeyi seven zencefil, hem baharat olarak mutfaklarımız yer almakta hem de kokusu ile sağlığımız üzerinde pek çok olumlu değişimde rolü bulunmaktadır. Zencefilin sağlığımız açısından o kadar büyük faydaları bulunuyor ki, günümüzün amansız hastalığı kanserden tutunda tüm ciddi ve geçici olan rahatsızlıkların kısa sürede tedavisini sağlayabiliyor. Kokusu oldukça kuvvetli olan bu şifalı bitkinin yani zencefilin faydaları nelermiş gelin hep birlikte öğrenelim, doğanın bizlere sunduğu bu mucizevi bitkiden bol bol yararlanalım.

Zencefilin faydaları

Zencefil pek çok anlamda sağlığımız üzerinde olumlu değişimler göstermektedir. Bunlardan ilki iştahı açmasıdır.eğer yemek yiyememe gibi şikayetleriniz varsa ya da kilo almakta zorlanıyorsanız zencefili yiyeceğiniz her yemeğin üzerine serpebilirsiniz. Hem kokusu hem de lezzeti ile iştahınızı açacaktır. Sakinleştirici özelliği de bulunan zencefil, aynı zamanda gaz şikayetlerini de gidermektedir.

Zencefilin iltihap önleyici özelliği de bulunmaktadır ve bilhassa da eklem iltihaplarına karşı çok etkilidir. Bulantı gidermeye, ter söktürmeye, vücut direncini arttırmaya, vücuttaki mikropları öldürmeye da iyi gelir. Zencefilin faydaları arasında damar tıkanıklığını önleme de yer alıyor. Zencefili düzenli tüketen bir kişinin kalp hastalıklarına yakalanma riski en aza iner.

Romatizma ağrılarının giderilmesinde, bağırsak bozukluklarının tedavisinde de zencefil kullanılabilir. Cinsel isteği arttırma, bedensel ve zihinsel gücü arttırma gibi etkileri de bulunuyor. Sindirimin de kolaylaşmasına yardımcı olan zencefil her gün tüketilmeli. İster çay olarak , ister baharat olarak.

Sagliksiteniz.Com

3 Eylül 2013 – 22:00:38 Yorum Yok 110 okunma 0 beğeni
Etiketler: zencefilin yararları, zencefilin yararları nelerdir
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.