Yurt çapında büyük elektrik kesintisi!

  • 02 Nisan 2015
  • 494 kez görüntülendi.
Yurt çapında büyük elektrik kesintisi!
Reklam
Hürriyet’te yer alan habere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi elektrik kesintileri nedeniyle metro seferlerinin yapılamadığını duyurdu. Metro ve tramvay seferleri yapılamıyor.

İADE BİLETLERİ METROBÜSTE GEÇERLİ DEĞİL

Tüm metro ve tramvay seferleri durdu. Elektriğin saat 10.40’da kesilmesi sonrası duraklardaki yolculara biletleri iade edildi. Ancak iade biletlerinin metrobüslerde geçerli olmaması yolcuların tepkisini çekti.

Metro ve tramvay duraklarında yolcuların bir kısmının bekleyişi sürerken bazı duraklarda yoğunluk oluştuğu gözlendi.

Enerji yeniden sağlanır sağlanmaz seferlerin başlayacağı bildirildi.

Kesinti sebebiyle Atatürk Havalimanı ’nda yolcuların metroya gitmemesi yönünde anons yapıldı.  Metro girişleri kapatıldı.

‘SIKINTI TEİAŞ ’DAN KAYNAKLI ’

Konu ile ilgili Boğaziçi Elektrik Dağıtım ’dan hürriyet.com.tr ’ye yapılan açıklamada, sıkıntının kaynağında TEİAŞ ’ın (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) sisteminde yaşanan bir sorun bulunuyor. İstanbul ’un bazı bölgeleri yanı sıra Türkiye ’nin bazı illerinde de benzer sıkıntı yaşanıyor.

KOCAELİ’DE DE ELEKTRİKLER GİTTİ

Kocaeli’deki yerel sitelerin haberinde kentte de elektriklerin gittiği belirtildi. Bir sitede yer alan haberde, “Kent genelinde büyük elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10.30 sularında kentin büyük bir bölümünde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pekçok fabrikada üretim durmuş durumdu. Kesintinin bir patlama sonrası kaynaklandığı iddia edilirken henüz SEDAŞ’tan bir açıklama yapılmış değil” denildi.

BEDAŞ’IN SİTESİ ÇÖKTÜ

BEDAŞ ’ın “kesinti” sayfası yoğunluk nedeniyle çökmüş durumda…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.