Yıl 2012 Gıdada Hile Yapan Var

 • 16 Nisan 2012
 • 899 kez görüntülendi.
Yıl 2012 Gıdada Hile Yapan Var
Reklam

5 kavanoz hakiki bal 100 lira dediler dediler inanmadınız bakın ne oldu şimdi ? Tabii ki çoğu televizyondan ürün pazarlamacısı gibi onlar da yalancı çıktı. Sattıkları baldı ama adına bal denilen şekerli, kıvamlı bir maddeden başka bir şey değil. İnsanları kandırmak, hele de sağlık gibi bir konuda bu kadar kolay yalan söyleyebilmek ne kadar acı. Televizyona çıkıyor, bas bas bağırıyor ben yalan söylüyorum diyor, bizim insanımızda “aha lan 100 liraymış, hemen alayım” deyip balıklama atlıyor. Eminim ki markete gidip almaya erinenlerdir çoğu. Hakiki bal yalancıları kendilerini yaktıkları gibi, gerçekten hakiki bal satıp, ürününe hile karıştırmayanların da başlarına dert açmış durumda. Piyasadan habersiz olup bu haberleri okuyanların hiç bir firmaya güveni kalmayacaktır. Umarım bu konuda yanılırım.

Bal yalanlarından sonra uyanan şüpheler (neyse ki uyanmış) diğer gıda firmalarının da araştırılmasına neden oldu ve ne yazık ki araştırılan firmalar arasında yalancı olanlar çıktı yine. Hem de her gün soframızda yer alan gıdaların üreticilerinden. Çoluğu çocuğu et görsün, bir kez de sofra da et bulunsun diyen anne babaları bile aldatan bu alçaklardan.

Her sabah sofralarda bulunan, her sabah olmasa da mutlaka yenen ama bitkisel yağ katılmış peynir, dana kavurma diye satılan ürünlerde bulunan at eti, yüzde 100 dana eti sucuk diye satılan üründe bulunan tavuk eti ve sosiste bulunan hayvan iç organları.

Laboratuvar tahlilleri sonucu kesinleşmiş yalancı gıda üreticileri ise şunlar.

PEYNİR ÜRETİCİLERİ

 • “Hasan Dede” marka yağlı tulum peyniri üreten Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Konya (nişasta ve bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.12.2012)
 • “Yalçıntepe” marka tam yağlı tulum peyniri üreten Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş Kayseri, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:11.04.2012)
 • “Güldemce” marka yağlı tulum peyniri üreten Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.01.2013)

ET ÜRETİCİLERİ

 • “Yemek” marka pişmiş dana eti üreten Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/Kocaeli, (tek tırnaklı eti)
 • “Apikoğlu” marka acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti üreten Etsan GıdaSanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İstanbul, (kanatlı eti tespiti) (parti seri no:4701)
 • “Uludağ” marka soyulmuş sosis üreten Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İstanbul (yabancı doku, iç organ tespiti) (parti seri no: SN 08–P1)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. iPhone Türkiye dedi ki:

  Bu sahtekarlığı yapanların çoluğu çocuğu yok mu acaba ? Nasıl vicdanları rahat uyuyabiliyorlar?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.