Yahoo mobil tarayıcılardaki arama özelliğini yeniledi

  • 07 Temmuz 2015
  • 615 kez görüntülendi.
Yahoo mobil tarayıcılardaki arama özelliğini yeniledi
Reklam

Yahoo mobil cihazlardaki tarama deneyiminde bazı değişikliklere gitti. Bu değişikliklerle birlikte kullanıcıların arama sonuç ekranı üzerinden daha kapsamlı bilgilere ulaşmasının önü açıldı. Örneğin Yahoo üzerinden bir restoran araması yapıldığında restorana dair yorumlara, adres bilgilerine ve rezervasyon sayfasına tek bir ekran aracılığıyla erişilebilecek. Yeni yaklaşımıyla küçük ekran alanını daha verimli kullanmayı ve önemli bilgileri bir araya toplamayı amaçlayan Yahoo, yeni mobil tasarımını ilk önce ABD ’deki kullanıcılara dağıtacak. Yeni tasarımın daha sonraki dönemde diğer bölgelere de dağıtılması bekleniyor.

Yahoo ’nun ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Andrew Poon, insanların mobil cihazlarında genellikle belli bilgileri aradıklarını, dolayısıyla sonuç ekranında bir bağlantı bombardımanı sunmak yerine gerekli ve hayati bilgileri göstermenin daha önemli olduğunu belirtti.

Yahoo ’nun yeni mobil arama özelliği ilk etapta Chrome ve Safari ’de kullanıma sunulacak. Şirket, yeni imkanlardan daha verimli biçimden faydalanılabilmesi adına Yahoo ’nun varsayılan arama motoru yapılmasını tavsiye etti. Yahoo ’yu varsayılan arama motoru yapmayan kullanıcılar da search.yahoo.com adresini ziyaret ederek Yahoo ’nun yeni arama özelliğiyle tanışabiliyor.

KAYNAK

YAHOO

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.