WordPress Kopya İçerik Engelleme Yöntemleri

  • 24 Mart 2015
  • 725 kez görüntülendi.
WordPress Kopya İçerik Engelleme Yöntemleri
Reklam

WordPress Kopya İçerik Engelleme Yöntemleri güncel olarak Fullksk.com adresinde size bilgi verebiliriz. Öncelikle Tüm blog sitelerinde özellikle kendi elleriyle makale yazan arkadaşlarımızın içerikleri ne yazık ki bedavacılar tarafından çok kolay bir sürede çalınmaktadır. Özellikle WordPress bot ile Kopya İçerik Engelleme Yöntemleri oldukça kısaıtlıdır. Ancak onu bile başarmanız mümkündür. WordPress kopya yazı engelleme yöntemlerini konumuzun devamında aşama olarak okuyup yapabilirsiniz.

WordPress Kopya Yazı Engelleme Yöntemleri Başlıca Şunlardır:
* İlk olarak WP-CopyProtect [Protect your blog posts]Sağ Tuş Engelleme Eklentisi” eklentisini eklentiler bölümünen aratıp bulun ve devreye sokun. Bunu şöyle bir özelliği var arama bölümünden içerik kopyalama açığı vermez.
* Site ip öğrenerek engelleme imkanınız vardır; şöyle açıklayayım başlat>çalıştır>cmd> ping www.siteadresi.com yazıp ordan öğrenebilirsiniz. Daha sonra Cpanel İP engelleme Bölümünden engelleyebilirsiniz. Tabi Dinamik İP kullanırsa işiniz vardır.
* Konuyu yayınladıktan sonra sosyal sitelerinizde hemen paylaşmaya bakın.
* WordPress Kopyalama Yasağı getirmek için TYNT sitesine üye olan ve oradan size verdikleri kodu alıp sitenizin etiketleri arasına ekleyin.
* Sitenizdeki Resimlere site adresinizi yazın.
* DMCA yani DMOZ kayıt işlemlerinizi yapıp sitenize DMCA kodunu eklemeyi unutmayın.