WordPress 3.9 Beta Sürümü

WordPress 3.8 sürümü ile bir çok yenilik getiren ekip wordpress 3.9 sürümü ile yeniliklere devam ediyor. Ancak kullanılabilir sürüm olmadığından sadece beta olarak yeni gelenleri test etmemizi bekliyor. Bizde direk WordPress 3.9 beta sürümünü İndirerek test kullanımımızı yapalım.

WordPress 3.9 sürümü yenilikleri;

Bildiğiniz üzere test etmek için direk olarak yayına alıyorduk. Kullanacağımız bileşen yayında olduğunda gerekli düzenlemeleri yapıyorduk. WordPress 3.9 sürümü ile bu işlem bileşenler sayfasına önizleme seçeneği ile getiriyor.

WordPress temaları yayıngın olarak bulunsada bukadar çok tema arasından istediğimiz özelliklerde temaları bulmak eski wordpress sürümlerinde belli bir filtreleme üzerinden gerçekleşiyordu. 3.9 sürümü ile bu soruna yeni düzen getirilmiş

Bir önceki sürümlerde TinyMCE yani metin editöründe düzenlemeler

WordPress bloglarımızı video ve ses dosyaları ile zenginleştirmek herkes ister. Ancak eski sürümlerde bu olay tam olarak çalışmıyordu. Daha doğrusu biraz karışıktı. WordPress 3.9 sürümü ile bu işlem tamamen basitleştirildi. Test etmek için hemen yeni video ve ses dosyalarını ekleyin 🙂

Son olarakta metin editörü üzerinde eklediğimiz galerileri önizleme imkanı sunmaktadır. Önceleri bu işlemleri yine bileşenlerdeki gibi yayına aldığımızda veya önizleme olarak baktığımızda görebiliyorduk şimdi ise direkt olarak sadece galeri nasıl çalışıyor yada gerekli düzenlemeleri anında yapabileceğiz.

Bu işlemleri yaptığında bir sorun görüyorsan wordpress gelişimi için bunu bilgilendirmek istersen wordpress forumunda paylaşabilirsin. Mevcut hataları kontrol etmek içinde Hata listesini inceleyebilirsin.

Üst başlıktakiler tamamen genel kullanıcılar içindi. bizler ingilizcemizin yettiği kadarı ile çevir hazırladık.
Geliştiriciler için detaylı kaynak http://wordpress.org/news/2014/03/wordpress-3-9-beta-1/ adresinden ulaşabilirsiniz.

cane® hakkında

1990 yılında İstanbul 'da doğdu. 2008 yılında Tıp doktoru, 2009 yılında Nöroloji uzmanlığını aldı. 2010 yılında, Beyin Araştırmaları Derneği araştırma Teşvik Ödülü, 2011’de TÜBİTAK-Beyin Araştırmaları Derneği Araştırma Teşvik Ödülü ve 2012’de de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Sedat Simavi, Sağlık Bilimleri Ödülü almıştır. Türk Nöroloji derneği altında hizmet veren, Nörolojik Yoğun Bakım ve Kognitif Nörobilim Grubu Çalışma Üyesidir. Yok daha neler (:
Bu yazı Wordpress kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir