WiPeer

  • 30 Mart 2015
  • 764 kez görüntülendi.
WiPeer
Reklam

WiPeer bilgisayarların karşılıklı dosya paylaşımı, çoklu oyun oynama, sohbet etme ve işbirliği yapmalarına olanak sağlıyor. Wi-Fi ve ev/ofis networklerinde oldukça işe yarayacak bir programdır.

Bir arkadaşınızı ziyarete gittiniz ve fotoğraflarınızı veya istediğiniz herhangi bir dosyanızı dizüstü bilgisayarınızdan arkadaşınızın bilgisayarına yollamak istiyorsunuz. Bu işlemi anında yapmak güzel olmaz mıydı?

– Oldukça sıkıcı bir ortamdasınız ancak arkadaşlarınızın ve sizin dizüstü bilgisayarlarınız yanınızda. Ancak bulunduğunuz ortamda bir erişim noktası(acces point) mevcut değil. Ama genede arkadaşlarınızla bir erişim noktasından birbirinize bağlanabiliyor gibi kablosuz bir şekilde oyunlar oynamak istemez miydiniz?

– Oldukça uzun bir uçak yolculuğunda diğer yolcular ile oyunlar oynamak istemez misiniz?

Wipeer işte tam bu noktada devreye giriyor ve size tüm bu olanakları her hangi bir erişim noktası olmadan sunuyor… Programın türkçe seçeneği olması da gerçekten büyük bir kolaylık kullanım açısından. *Microsoft .NET 3.0 Framework kurmanıza ihtiyaç duyan bu yazılım ücretsiz olması ile de gerçekten oldukça cazip…

Programın Özellikleri:

Bağlantı kurduğunuz tüm bilgisayarları kayıt altına almak seçeneği ile ayarları her defasında ayarlamanız gerekmiyor. 4 adet oyun ile eğlenceli dakikalar geçirin. Diğer bağlantı kurduğunuz kişiler ile bilgisayar üzerinden konuşmanıza sohbet etmenize olanak sağlıyor. Dosya paylaşım imkanı da oldukça kolay. Uçakta trende otobüste yada herhangi bir yerde network paylaşım noktası oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.