Windows Live Messenger 2012 (Türkçe)

  • 08 Mart 2012
  • 1.449 kez görüntülendi.
Windows Live Messenger 2012 (Türkçe)
Reklam

Windows Live Messenger, aktif internet kullanıcılarının büyük bir bölümünün vazgeçilmezi olan bir chat programı olmakla birlikte arayüzü kullanımı açısından basit ve rahat bir yazılımdır. Aktif bir internet kullanıcısının bilgisayarında mutlaka bulunması gereken programların başlarında olan Windows Live öncelik olarak hizmet yani kullanıcı görüşlerini ön planda tutmaktadır. Windows Live Messenger, yapıt amacı olarak internet üzerinden ücretsiz haberleşme sağlamaktır. Tabiki aktif internet kullanıcılarının yanısıra Windows Live Messenger yazılımı hakkında fikir ve bilgi sahibi olmayan yeni ve pasif olan internet kullanıcılarıda bulunmaktadır. İndirLine.com ekibi olarak pasif ve yeni internet kullanıcıları için Windows Live Messenger alt bölümde kapsamlı bir anlatıma yer verilmiştir.
Windows Live Messenger yazılım özellikleri;
– Karşı konuşma kişisine titreşim gönderimi – Konuşmalarınıza anlam ve kesinlik katacak msn ifadeleri. – Windows Live Messenger yüklemesinden sonra otomatik olarak gelen msn avatarları. – Msn konuşmalarınıza keyif katacak grafik animasyonları msn göz kırpmları. – Geçmiş konuşma kayıtlarını depolama.
Windows Live Messenger, internet üzerinden rahatça geniş özellikleri olan bir chat yazılımıdır. Online olarak bu yazılımı kullanan kişiler, birbirlerini Kişi Ekle seçeneğinden ID (Hesap Adı) girişi yaparak kişi listesine ekleyerek iletişime geçebilir. Bu yazılımın en önemli özelikleri;
Sesli iletişim kurma
Bu özellik sayesinde istediğiniz kişi ile istediğiniz zaman, internet hızınıza göre değişebilen sesli görüşmeler yapabilirsiniz. Sesli görüşme yapmak istiyorsanız Windows Live Messenger yazılımını İndirLine.com sitemizden indirdikten sonra istediğiniz kişinin konuşma penceresini açın ve konuşma penceresi üzerinde üst orta tarafta bulunan Arama seçeneğine basıyoruz bu işlemden sonra karşı tarafa bir davet gönderiliyor ve davetin cevaplanması bekleniyor. Karşı taraf bu daveti kabul ettikten sonra sesli görüşme uygulamasına başlıyabiliyorsunuz.
Kameralı iletişim kurma
Kameralı görüşme özelliği ise sesli görüşmenin yanısıra kameralı iletişim yapmak istediğiniz kişiler için kullanabileceğiniz bir özellik. Kameralı iletişim sesli iletişimden farklı olarak kişi konuşma penceresinde bulunan kişi avatarlarının sol tarafındaki küçük kamera iconuna basmak davet göndermek için yeterli olacaktır.
Görüntülü konuşma
Görüntülü Konuşma, Windows Live Messenger kullanıcıları için çok nitelikli bir özellik olmakla birlikte ücretsiz olması ek olarak cazip kılmaktadır. Görüntülü görüşme sayesinde, uzun zamandır görüşemediğiniz veya göremediğiniz kişiler için rahatlıkla görme ve konuşma imkanı bir arada sağlayan bir özelliktir. Kısacası sesli iletişim ve kameralı iletişim özelliklerinin bir arada oluşması diyebiliriz.
Bu özellikler dışında Windows Live Messenger yazılımının bir çok özelliği bulunmasına rağmen, en cazip kılan özellikleri bunlardır. Diğer taraftan, Windows Live Messenger online kişi ile oyun oynama, dosya transferi gerçekleştirme gibi protokollerede imkan vermektedir.

 

Windows Live Messenger 2012 (Türkçe)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.