Windows 8 Sistem Gereksinimleri Nelerdir

  • 11 Şubat 2012
  • 1.333 kez görüntülendi.
Windows 8 Sistem Gereksinimleri Nelerdir

Hemen alttaki haberimizde belirttiğimiz gibi, Microsoft’a göre Windows 8’in bu sürümü 1GHz’lık işlemci ve 1GB’lık RAM’e sahip sistemlerde çalışabilecek. Yani karşımızda bizden sistem yükseltmesine gitmemizi istemeyen, son derece ‘cep dostu’ bir işletim sistemi var.

Geçtiğimiz günlerde deneme sürümü yayınlanan Windows 8 kullancılara kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlamış durumda. Her işletim sisteminin çıkışında olduğu gibi bu sıralar kullanıcıların kafasını en çok meşgul eden konulardan birisi ise ”Windows 8 Sistem Gereksimleri” gibi görünmekte.

Windows 8′in deneme sürümünün yayınlanmasıyla bazı merak edilen sorulara cevap bulunduğu gibi Windows 8′in sistem gereksinimleri konusuda açıklığa kavuşmuş görünüyor. Microsoft‘a göre Windows 8‘in yayımlanan deneme sürümü 1GHz’lık işlemci ve 1GB’lık RAM’e sahip sistemlerde rahatlıkla çalışabilecek.

Bu konu ile ilgili olark Microsoft’un Windows departmanının başındaki isim olan Steven Sinofsky; Windows 8′in en düşük atom işlemcide bile çalışabilecek hafiflikte bir işletim sistemi olacağını ve 1gb ram kapasitesinin yeterli olacağını söyleyerek, Windows 8′in ne denli rahat çalışabilecek bir işletim sistemi olacağını gözler önüne serdi.

Tüm bunlara ek olarak yayınlanan Windows 7 ile Windows 8 karşılaştırma sonuçları ise oldukça umut verici bir işletim sistemi ile karşılaşacağımızı gözler önüne sermeye yetiyor.

Testlerin gerçekleştirildiği Lenovo S10, Lenovo’nun bundan tam 3 yıl önce çıkarmış olduğu en eski netbook’larından birisi olması sebebiyle oldukça dikkat çekiyor. Lenovo S10, Atom N270 işlemci ve sadece 1GB belleğe sahip mütevazi bir netbook.

Resimdede görüldüğü üzere Windows 7‘den beri Microsoft oldukça yol almış gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Serdar dedi ki:

    Windows 8 bir kaç yıl sonra muhtemelen denerim. Ne zaman internet kafelerde bilgisayarcılarda yaygınlaşır biz de o zaman kullanırız.

BİR YORUM YAZ