Windows 10 ile Beraber Microsoft Edge Yeni Özellikler Geliyor

  • 19 Haziran 2015
  • 570 kez görüntülendi.
Windows 10 ile Beraber Microsoft Edge Yeni Özellikler Geliyor
Reklam

Aylarca karşımıza Spartan ismiyle geleceğini düşündüğümüz, Sonrasında sadece yazılım sürecinde adının Spartan ve gerçek adının Microsoft Edge olduğunu açıklayan Microsoft kullanıcılarını şaşırtmıştı. Windows 10 ’un yeni tarayıcısı, Uzun zamandır kullanımda olan Internet Explorer ’ın da emekliye ayrılmasını sağlayacak.

Günümüze kadar Türkiye içerisinde yer alan kullanıcıların sadece Chrome uygulamasını kurmak için açtığı İnternet Explorer yerini artık daha da güçlü olan Microsoft Edge yazılımına bırakıyor. Gün geçtikçe karşımıza daha da çok güçlü detaylar çıkıyor. Bunlara bugünde birkaç tane ekleme yapıldı.

Microsoft Edge, Yakın bir süre içerisinde gerçekleştirilecek olan güncelleme sayesinde iki farklı özelliği üzerinde barındırmış olacak. Özelliklere yakından baktığımızda bir tanesi Home tışı sayesinde kullanıcılar, Tek bir dokunuş yaparak ana sayfaya dönüş yapabilecek.

Diğer özellik ise Favori Sayfalar olacak. Gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, Farklı cihazlar üzerinde favori sayfalarını tüm cihazlarda eşleştirebilecek. Yani bilgisayar akıllı telefon aynı zamanda tablet gibi farklı cihazlarda kullanıcılar dilediği zaman bu erişim yeteneğine sahip olacaklar.

29 Temmuz tarihinden sonrasında resmi olarak kullanıma dağıtılacak olan Windows 10 güncellemesiyle birlikte Microsoft Edge karşımıza varsayılan tarayıcı olarak sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.