Windows 10 Geldi İnternet Yavaşladı

  • 30 Ağustos 2015
  • 622 kez görüntülendi.
Windows 10 Geldi İnternet Yavaşladı
Reklam

Bilindiği üzere dün sabah saatlerinde indirmeye sunulan Windows 10 ’un tam sürüm sonrasında dünya geneli içerisinde oldukça akın edilen bir yükleme sürecine girildi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara baktığımız da Windows 10 ’un Yaklaşık olarak 3GB değerinde olduğunu ve binlerce kullanıcı tarafından aynı anda indirildiğinde oldukça büyük bir transfere yoğunluk oluşturmuştu. Yapılan araştırmaların soncun uda saniye bazın da 10 TB ’ aşan trafik oluştu kayıtlara geçilmişti.

Dün sabahtan itibaren bazı bölgelerde internet sorunları oluşmaya başladı haliyle oldukça büyük bir altyapı isteyince yavaşlıktan kaçınılmaz oldu. Microsoft tarafında ise bu sorunları önlemek adına kendi sunucuları için Windows 10 ’un çıkış saniye de 40 TB değerinde bir aktarımı yapabilmek için kapasiteye getirilmişti.

Dün ikindi vakitlerine kadar ara ara bağlantı çökmelerin nedeni BTK tarafından hiç bir şekilde açıklama gelmedi fakat Windows 10 ’un indirme süreciyle alakalı olduğundan dolayı sorunlar ortaya çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.