Wi-Fi Sinyallari İle iPhone’u Şarj Edebilen Kılıf Üretildi!

  • 22 Haziran 2015
  • 475 kez görüntülendi.
Wi-Fi Sinyallari İle iPhone’u Şarj Edebilen Kılıf Üretildi!
Reklam

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ’ın çok beğenilen iPhone modellerinin en fazla eleştirildiği nokta pil süresinin yetersiz kalması. Şimdi bu soruna Amerika merkezli bir teknolojik araştırma şirketi olan Nikola Labs tarafından ilginç bir çözüm getiriliyor.

Nikola Labs ’ın iPhone 6 model telefonlar için geliştirdiği bir akıllı kılıf sayesinde şarj cihazlarına gerek kalmadan telefonlar şarj edilebiliyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan projeye göre iPhone 6 kılıfı çevredeki Wi-Fi , Bluetooth veya LTE gibi radyo dalgalarını toplayarak depoluyor ve daha sonra bu radyo dalgalarını enerjiye çevirerek telefona aktarıyor, böylece telefon bataryasını şarj etmek mümkün oluyor.

iPhone 6 modeli için Üretilen İlk prototip akıllı kılıf sayesinde şimdilik telefonun pil ömrü yüzde 30 ’a kadar uzatılabiliyor. Henüz telefonun bataryasını tam dolduramasa da ilk prototip olan bir ürün için şarj sorununa geçici bir çözüm bulması açısından önemli bir adım.
Nicola Labs tarafından geliştirilen bu akıllı kılıf hakkında henüz çok fazla detay bulunmuyor. Kılıf için düşünülen fiyat 99$ olarak ifade ediliyor.

Radyo dalgaları ile telefonu şarj etmek elbette ilginç bir fikir. Eğer bu proje başarılı olursa pil süresi gibi önemli bir soruna çözüm getirilmesi mümkün olacak.

Sponsorlu Bağlantılar
FacebookTwitterGoogle+

eğer haber doğru ise helal olsun derim en buyuk bi başari yapmış olur buyuk bi adim olur helal umarim haberler doğru en yakin zamanda görebiliriz piyasada hakkini vericek kılıf olursa alinir:)

Bu teknoloji yi microsoft 1buçuk yıl önce geliştirdiğini açıklamıştı

eğer bunu yapabilirlerse bedava enerjiyide bulabilirler demektir. küçük düşünüyorsunuz. çözülen şeylerin en önemsizi ıphone şarjı olur bu buluş işe yararsa ve yeterli miktarda enerji üretebilirse

Benim gözümde iphone ve ona ait ne varsa 5 para etmez ikinci el 4s aldım sanki kendimi mahkum gibi hissettim küçücük bir telefon uygulama açısından zengin bir marketi var ama kişiselliştirmede sıfır ahım şahım bir işletim sistemide değil okadar

Heleşükür ayponcular yavaş yavaş uyanmaya başladı, arkadaşlar aypon ve ios çoktan demode oldu, uyanın artık, sakın çok satıyor falanda demeyin, çok satan iyidir diye birşey yok, andorid babamın malı değil, ama görünen köy klavuz istemez, daha çok şeyi daha rahat yapıyorsam gider android kullanan telefon alırım, diğerinin en ufak artısı kalmadı çünki.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.