WhatsApp’ta Engellendiğinizi Anlama

  • 19 Haziran 2015
  • 693 kez görüntülendi.
WhatsApp’ta Engellendiğinizi Anlama
Reklam

Milyonlarca Whatsapp kullanıcısının en büyük korkularından birisi de engellenme korkusu. Bu yüzden kullanıcılar arkadaşlarına attığı mesajların iletilmediğini görünce hemen paniğe kapılarak engellendiklerini düşünebiliyorlar. Bu yüzden bizde bu yazımızda sizlere Whatsapp üzerinden engelleme ve engellenme işlemlerini göstereceğiz.

Whatsapp kullanmayan kullanıcılarımız aşağıdaki bağlantıları kullanarak Whatsapp uygulamasını telefonlarına indirebilirler.

WhatsApp Messenger

Android İçin Mesajlaşma Uygulaması

Hemen İndir

WhatsApp Messenger

iPhone ve iPad İçin Mesajlaşma Uygulaması

Hemen İndir

WhatsApp Messenger

Windows Phone İçin WhatsApp Sohbet Uygulaması

Hemen İndir

WhatsApp BlackBerry Messenger

BlackBerry İle WhatsApp Mobil Mesajlaşma Programı

Hemen İndir

WhatsApp Messenger

Nokia ve Sony Ericsson İçin WhatsApp Uygulaması

Hemen İndir

Şimdi konumuza başlayabiliriz. Aşağıda gördüğünüz görselde engellenmemiş bir kullanıcının mesaj sayfası açık. Engellenmeyen kullanıcılar mesaj yazma kısmında kişinin son görülme tarihini veya çevrimiçi olup olmadıklarını görebilirler. Örneğin bir arkadaşınız sizi engellememiş ise siz onun son görülme tarihini ve çevrimiçi olup olmadığını görebilirsiniz.

Fakat WhatsApp geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir güncelleme ile artık kullanıcıların son görülme tarihlerini kapatabileceklerini duyurmuştu. Bu yüzden kullanıcıların son görülme tarihini görmediyseniz eğer buda sizi engellemiş olduğu anlmaına gelmez.

Şimdi gelelim bir kullanıcı sizi engellediyse bunu net olarak nasıl anlarız. Sizi engelleyen kişinin profil fotoğrafı, durum bildirimi ve son görülme tarihini göremezsiniz. Buda sizi engelldiğini net bir şekilde göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.