Webmaster Olmak

  • 13 Nisan 2012
  • 612 kez görüntülendi.
Webmaster Olmak
Reklam

Webmasterlık artık bir meslek haline gelmiş durumda. Sizde bir site sahibi olup onu yönetmek güncellemek istiyorsanız yani bir webmaster olmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri sizi bu yazımızda belirteceğiz. Eğer webmasterlık hakkında yeterince bilginiz yoksa ”webmaster kimdir ?” isimli yazımızı incelemenizi öneririz.

Webmasterlık sanıldığı kadar zor bir iş değildir ama kolayda değildir bu durum sizin kolayı mı zoru mu seçeceğinize bağlıdır. Bu durum söyledir ki sizin yapmanız gereken webmaster forumları ve bizim gibi webmaster bloglarını düzenli olarak takip etmelisiniz. Araştırmalı ve öğrenmek istediklerinizin peşini bırakmadan öğrenmelisiniz. Şuan internet ortamında websiteleri bulunan çoğu webmaster eğitim almadı internet ortamında öğrendi. Ünlü ve aktif webmaster forumlarına soru yoluyla meral ettiklerinizi ve yolunuza çıkan sorunlara cevap bulabilirsiniz. Ünlü webmaster forumları ”webmastersitesi.com – r10.net – fuub.net ”.

Sitemizde çok önemli webmaster bilgileri bulunduruyoruz onları okuyarak kurulum yardım ve indirme konularında bilgi bulabilirsiniz. Bunu reklam amaçlı değil gerçekten bulunduğu için belirtiyorum.

Son olarak başta kolay yol ve zor yol demiştim bunlarda açıklayım. Kolay yol: Hazır scriptleri yükler güzel temalr bulur veya satın alırız sonrada içerik eklemeye başlarız. Zor Yol: Bu scripti siz yazarsınız bunun için bazı kodlama dillerini öğrenmeniz gerekmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.