Vajinal kuruluk nedir? Neden olur ?

  • 08 Mayıs 2015
  • 557 kez görüntülendi.
Vajinal kuruluk nedir? Neden olur ?
Reklam

lüzum düzgülü yaşamda gerekse de seksüel temas esnasında kadınları kutsuz fail vajinal kuruluk illet oluşur?

Vajinanın ratıp olması, ‘varlığı bir dert, yokluğu yara’ gibidir… Vajinadaki ıslaklık hissinin dem devir zor hissi vermesi bir yana gerek alışılagelen hayatta gerekse bile cinsî hayatta kötü önemli bulunduğunu söylemekte çıkar var. zira döl yolu kuruluğu, hem o bölgede tahrişe hem bile bedbaht bir seksüel hayata sırat açabiliyor.
Kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. kağan Kocatepe, vajina kuruluğunun niçin oluştuğu ve ne ahit bir dert haline geldiğine üzerine bilmemiz gerekenleri açıklıyor..

VAJİNAL kuruluk NEDİR
Dış genital bölgeden süregelen ve rahime denli uzayan bölgeye vajina denir. döl yolu 10-15 cm uzunluğunda bir kanaldır. Bu kanalın yamaç ile dal duvarı birbiriyle ilişki halindedir. Bu temastan çevre duvarların sürtünmesini önlemek için o bölgede mutlaka bir mayi akıntısı olması gerekir. eğer bu havza nemli olmazsa sürtünmeden çevre tahriş meydana gelir.
Vajinanın cinsel ilgi esnasında henüz da nemli olması gerekir. Bu nedenle ilgi esnasında vajinadan henüz okkalı mayi salınır. dü şekilde vajinal kuruluktan lakırtı edilir:
Normal zamanlardaki kuruluk
Cinsel alışveriş esnasında yaşanan çirozluk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.