Uzun Süreli İlişkinizi Nasıl Renklendirirsiniz?

  • 22 Haziran 2017
  • 683 kez görüntülendi.
Uzun Süreli İlişkinizi Nasıl Renklendirirsiniz?
Reklam

Uzun Süreli İlişkinizi Nasıl Renklendirirsiniz?

Aşk kavramının genç yaşlı her insanın hayatında ayrıcalıklı bir yere sahip olduğuna şüphe yok. Âşık olmak, duygusal paylaşımlar yaşamak hemen hepimiz için en temel gereksinimlerden biri. Her ne kadar sevmek sevilmek istesek ve bu duyguyu hayatımızın merkezine koysak da ilişkilerin bir süre sonra yıpranması ve ilk günkü heyecan ve tutkunun yerini alışkanlığa bırakması ise bütün uzun soluklu ilişkilerin sorunu.

Peki, enerjisi azalmış, yıpranmış ve bitme noktasına gelmiş bir ilişkiyi canlandırmanın, tutkuyu yeniden alevlendirmenin bir yolu var mı? Bu soru pek çok kadın portalı sitesinin gündeminde.

Elbette var, “çıkmadık candan umut kesilmez” diye boşuna söylememiş atalarımız. Haydi, hep beraber bakalım, enerjisini kaybetmiş ilişkinizi nasıl yeniden canlandırabiliriz.

Değişime Kendinizden Başlamalısınız

Hayatınızda ilişkiniz de dâhil bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız; kendinizden başlamanız gerektiği ilk kural. Değişimin asla tek taraflı olmayacağını unutmayın. Hep karşı taraftan değişmesini ve özverili davranmasını beklerseniz, hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır. Tüm ilişkilerin bir tür alışveriş olduğunu ve ne kadar verirseniz ancak o kadar alabileceğinizi bilmek, karşı taraftan beklentilerinizi doğru belirlemenizin anahtarı olacaktır. Örneğin eşinizin, sevgilinizin sizinle yeterince ilgilenmediğini düşünüyorsanız, dönüp kendinize bakmalısınız. Acaba siz ona onun beklediği gibi ilgi gösteriyor musunuz?

Aşk mı Alışkanlık mı?

Uzun süreli ilişkilerde çok karşılaşılan sorulardan biridir. İlişkinin bir döneminde her insan kendi kendine bu soruyu sormaya başlar. Aşkla başlayan ilişkilerin bir süre sonra alışkanlık haline gelmesi kadar normal bir gelişme yoktur. Bu aslında çiftler arasındaki uyumun göstergesi olarak da düşünülebilir. Siz de bakış açınızı değiştirin ve deyin ki; ben sevgilime, eşime o kadar aşığım ki; o benin en vazgeçemediğim alışkanlığım. Tabi bizim ilişkimiz alışkanlık halini aldı deyip her şeyden vazgeçmek ve rutine kendini kaptırmak da yok. Küçük sürprizler, aşkınızın en ateşli olduğu zamanları hatırlatan geziler, hediyeler hafızanızı canlı tutacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.