Türkiye Gençlik Birliği Mi ? Türkiye(li) Gençlik Birliği Mi ?

 • 08 Haziran 2012
 • 2.380 kez görüntülendi.
Türkiye Gençlik Birliği Mi ? Türkiye(li) Gençlik Birliği Mi ?

Malumunuz,ülkemiz’de ulusalcı,Atatürkçü ve milliyetçi çok.Bunlara örnek olarak TGB denilen bağımsız,anti emperyalist gençlerin eylemini yaptığı ve o gençlik ateşiyle kime hizmet ettiklerini bilmeyen taşeron Atatürkçü gözüken bir gençlik örgütü…

Örgütten kısaca bahsetmek istiyorum;

Türkiye Gençlik Birliği ulusal bağımsızlık amacı ve Cumhuriyet Devrimleri etrafında birleşmiş Türk Gençliğinin ortak mücadele örgütüdür. TGB Türk gençliğini sağ-sol ayrımı yapmadan Vatan Savunmasında birleştirmek amacıyla yola çıkmıştır.

Merkezi Ankara‘dadır. Türkiye‘nin 71 ilde ve yurtdışında şubeleri bulunmaktadır.

Kırmızı Beyaz ve Genç Adımlar adlı iki süreli yayın çıkarmaktadır.

Örgüte baktığınız da geniş kitlesiyle hem adından ciddi bir şekilde söz ettirdi.Hem de gerçekten büyük işlere ve eylemlere imza attılar.İktidar yönüyle baktığımız da örgüt kaale alındı mı ? Tabi ki hayır.Onlar yine kendi fikirlerini yürütmeye devam ettiler haliyle…

Fakat onlar yine de görevini en iyi şekilde yaptılar.Çünkü,hayat karar ve eylemdir.Suan da birçok kentte bu kuruluşun örgütlenmesi devam ediyor.Aynı zaman’da da şunu belirtmek istiyorum; Bu gençlerin hızlı örgütlenme sloganı da karınca çalışması…

Evet,doğa’dan örnek vermek gerekirse karıncaların çalışkanlığını tüm dünya iyi bilir.Yaz Kış ,Gece Gündüz sürekli çalışır..

Yeri gelir 5-10 TL verip sigara almazlar ve örgütte toplarlar parayı..

En son da hatırlarsanız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı’nda  “VIVA 19 Mayıs” adı altında Taksim’de emniyet rakamlarına göre 400,000 kişi ile sağlam bir çıkartma yaptılar.Bu kadar insanı ,hatta neredeyse yarım milyon genci toplamak ve bir araya getirmek gerçekten zordur.Bakıyorsun iyi,hoş,güzel, gençlik ateş ve ülkeyi kurtarma çabaları var.Fakat örgütün bağlantılı olduğu,hatta bağlantılı da demeyelim.Sürekli övgüyle söz edilen öyle kurum ve kuruluşlar var ki, tabir-i caizse PKK lideri,eşkıya reis’i Abdullah’ın kankası,kadım dostu olan kişi,yani Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük’ü adeta baş üstünde tutuyorlar.Yine bakıyorsun TGB’nin bağlantılı ve iç içe olduğu Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’nde yine Perinçek ve Küçük’ün parmağı var.Hani Atatürkçü gençlik düşmanla işbirliği yapmaz,mutabakata girmezdi ?

Haliyle bu örgüt için gerçekten cevaplanması zor ama bir yandan da her şeyin alenen ve bariz olarak ortada gözüken Atatürkçülük adı altında Komunizm propagandası yapması gözden kaçınılmaz bir hal almıştır.

Bir de bu arkadaşların Kürtçe pankart olayı vardı.Neydi o,hatırlayanınız var mı ?

Pankart resim’de de olduğu gibi aynı bu şekildedir…

“Turk û Kurd Bırane,Amerika neyare” Yani Türkçe meali; “ Türk Kürt kardeştir,Amerika kalleştir.”

Bir de 19 Mayıs öncesi Taksim’de gözümün önünde Kürtçe bir şarkı ile halay çekmeleri  vardı.Neden özellikle Kürtçe ?

Amerika’nın kalleş olmadığını bilmeyen yok zaten arkadaşım ama senin Kürtçe pankart (propaganda) ne alaka ?

Senin resmi dilin nedir ? Adama,”Sen ya 40’a kadar saymayı bilmiyorsun,ya da hiç dayak yememişsin” derler. Madem ki Atatürkçüsünüz,Atatürk Kürtçe’yi benimseyen bir lider miydi ? Ya da yalakalık olsun diye,onlara rant olsun diye,Kürtçe pankartlar ve yazılar mı yazdırdı ?

Aklınızı başınıza alın Allah aşkına…

Ayrıca bu derneğin iletişim kaynakları’ndan biri olan Aydınlık gazetesi’nin reklam verdiği,yazarlığını Taraf gazetesi yazarı Şevan Nişanyan’ın yazdığı Sözlerin Soyağacı isimli bir kitap.Malumunuz,Taraf gazetesi’nin de artık kime ve nereye hizmet ettiği de belli !

Yani, kendinizi tıpkı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi ya Kürt kökenli halk’a iyi,güzel ve nazik gösterip kitle toplamaya çalışıyorsunuz.Ya da düşündüğüm şey,yani Atatürkçü gözüküp Kürt şovenistliği yapıyorsunuz. Çünkü 2+2 ‘ nin 5 yaptığı tarihte görülmemiştir..

Demem o ki,bağımsız örgütle ancak meydanlar da olursunuz.Ama o örgütü bu kitleyle siyasi partiye çevirerek bu ülke için birçok şey yapabilirsiniz..Eğer ki gerçekten görüldüğünüz gibiyseniz…

Son olarak,bugüne kadar hep iyi eleştirileri sitelerinde anasayfa’da yayınlayan TGB örgütü,gerçekten demokratsa olumsuz eleştiriye de sitesi’nde yer ayırır mı ?

Yoksa yazımı okuduktan sonra arkamdan saydırır mı ? Her şey meçhul..

BURAK MANAP

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Parlak Teneke dedi ki:

  Bu gençlerin birçoğu gerçekten iyi yürekli gençler.Ancak bazıları bu gidişten hoşnut değil ya da gerçekten neye hizmet edildiğinin farkında değil.
  Yazı için çok teşekkürler.

  1. Burak dedi ki:

   Belirtilmiş olduğu üzere,yazıda herşeyi ince eleyip sık dokuyarak yazdım.Baktığınız da bu gençlerin ortak noktası ve amacı aynı.Fakat kime ve neye hizmet ettiklerinin farkında değiller…
   Aşkın gözü kördür misali 🙂 O sevgiden aşktan gözleri görmüyor demek.

BİR YORUM YAZ