Türk Üretimi Metrobüs!

  • 27 Nisan 2012
  • 1.280 kez görüntülendi.
Türk Üretimi Metrobüs!

Tamamı Türk üretimi bir otobüs üretiyoruz ve ülkemizi sembolize etmesi açısından bu Türk yapımı otobüse “Türkçe” bir isim koyulması gerekirken Centravel ismi koyulması çok saçma!

O otobüs üretildiği gibi kalacaktır eminim Çin ürünlerinin kullanılmama sebepleri taklit ürün ve kalitesizlik bunu herkes biliyor.Türk ürünlerini de tüm dünyaya taklit ürün çıkartarak 1-0 yenik başlamasına sebep oluyoruz.Şu anda kullandığımız metrobüsten ne farkı var acaba çok merak ediyorum.Neyse tamamen Türk yapımı olan CENTRAVEL isimli otobüsümüzün teknik bilgilerini de okuyun isterseniz 🙂

 

Otomotiv sektörünün yeni aktörü TCV, 12 metre ile 9,5 metre segmentlerinin avantajlarını tek bir bünyede buluşturan, 10,7 metrelik alçak tabanlı aracı Centravel’i Busworld 2012 Fuarı’nda görücüye çıkardı.

Otomotiv sektörünün yeni aktörü TCV, 12 metre ile 9,5 metre segmentlerinin avantajlarını tek bir bünyede buluşturan, 10,7 metrelik alçak tabanlı aracı Centravel’i Busworld 2012 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Tasarımı tamamen TCV’ye ait olan Centravel, firmanın yurtşöş ve yurtdışını hedeflediği ürün gamının ilk versiyonu olma özelliği taşıyor.

Fuarda düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan TCV Genel Müdürü Timuçin Bayraktar, şirketlerinin otobüs ve midibüs pazarında yenilikçi ve yaratıcı ürün konseptleri geliştirmede cesur davranan, paydaşlarına tüm temas noktalarında güven veren bir anlayışı benimsediğini belirtti.

Paydaşları ile iletişime açık, talepleri dinleyen, güvenilir ve kolay ulaşılabilir bir kurum içi organizasyonel yapıya sahip olduklarını vurgulayan Bayraktar, “TCV, paydaşlarına çabuk, esnek ve akıllı çözümler bulabilen bir çalışma ilkesini benimsedi. Bu şekilde değişiklik ve yeniliklere hızlıca adapte olabiliyor” dedi.

İhalelerin adayı

Bayraktar, Avrupa standartlarında tasarım ve kalite ile toplu taşımadaki iddialarını deneyimli ekibiyle ortaya koyduklarını ve ürün yelpazesi ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlardaki ihalelerin güçlü bir adayı olmaya hazırlandıklarını belirtti.

İddialı bir seçenek

Yüzde yüz yerli tasarımın ürünü olan Centravel’in modern tasarımı, hafif gövde yapısı, düşük yakıt sarfiyatı ve avantajlı fiyatı ile iddialı bir seçenek sunuyor. Timuçin Bayraktar, “Centravel, Iveco motoru, dayanıklı, sağlam ve güvenilir araç yapısı, ekonomik yedek parça / bakım avantajları ile düşük yakıt tüketimi sağlayan aktarma organı seçenekleri, konforlu ve güvenli seyahat tecrübesi avantajlarını bir arada sunuyor” diye konuştu.

Yeni ürünler sırada

Bayraktar, Centravel uluslararası üretim standartlarına uygun belgeleri de aldığını belirterek şunları söyledi: “Wabco Almanya’dan fren ve süspansiyon sistemleri, TÜV SGS ile homologasyon onayları alındı. Applus Idiada’da 1.000.000 km testleri tamamlandı. 12 metrelik ve 10 metrelik elektrikli otobüs üretimine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Centravel

– 10.7m uzunluğunda şehir içi süper alçak tabanlı otobüs
– 12 m taşıma kapasitesi ve konforu ile 9,5 m’nin manevra kabiliyetini ve atikliğini birleştiren konsept,
– Optimize edilmiş gövde ve şasi tasarımıyla hafif ve dayanıklı araç,
– Motor ve şanzıman seçeneklerinde esneklik,
– Sürücü ve yolcu konforuna ve güvenliğe yönelik hem İtalyan CUNA, hem Alman VDV, StVZO görüş ve sürücü ve yolcu bölgesi standartlarına uygun sürücü ve yolcu kabini,
– Euro 5 normunda motorlar
– Düşük yakıt sarfiyatı sağlayan aktarma organı ve motor kombinasyonları
– 10.7m araç olmasına karşılık 3 kapı ile hızlı yolcu indirme bindirme
– Engelli yolculara yönelik rampa
– Kısa zamanda farklı uzunluk ve tiplerde araçlar türetilebilen modüler tasarım
– Estetik, yalın, anlaşılır görsel tasarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ