Tesettür Giyimde Beden Stiline Göre Ferace Nasıl Seçilmelidir?

  • 21 Temmuz 2015
  • 682 kez görüntülendi.
Tesettür Giyimde Beden Stiline Göre Ferace Nasıl Seçilmelidir?
Reklam

Tesettür Giyimde Beden Stiline Göre Ferace Nasıl Seçilmelidir?

Tesettürlü hanımlarımızın dışarıda rahat etmelerini sağlayan, tesettür şıklığının klasik kıyafeti feraceler, oldukça hoş tasarımlarıyla hem kullanışlı hem de şık. Feraceler kapalı bir forma sahip kıyafetler olduğundan beden stiline uygun tarzda seçilmesi daha doğrudur.

Hangi beden stili hangi model feraceleri kullanmalıdır?

Kumsaati ya da düzgün bir fiziğiniz varsa
Kumsaaati bir beden, ideal vücut ölçüleridir. Size her model ferace, bedeninize uygun bedeni seçtiğiniz sğrece yakışacaktır. Ancak üzerinizde en güzelduran ferace modeli ise, bele oturmalı, ya da arkada bel lastiği bulunan ve eteği çan şeklinde açılan modellerdir.

Boyunuz çok kısaysa

Kısa boylu tesettürlü hanımlarımız, boydan boya stillerden daha çok biraz daha kısa ferace modellerini dar paça pantolon ya da düz kesim eteklerle deneyebilirler. Ancak boydan boya modelleri kullanmayı seven kısa boylu hanımlarımız, bedenin üst tarafını daha uzun göstermek için bele hafif oturarak hafif açılan ve dik ya da hakim yaka modelleri seçebilir; kalın kemerler kullanabilirler.

Fazla kilolarınız basen bölgenizde toplanıyorsa

Bazen ve bel bölgesi daha kalın, üst tarafı ince hanımlarımız kuvarsize yakalarla, dikkati üst bölgeye çekebilirler. Ayrıca bu hanımlarımız üzerinde trapez kesim, yani omuzlardan itibaren düz gelen ve bele oturmayan ferace modelleri faza yağları kamufle edecektir.

Dekolte bölgeniz kalın, bacaklarınız inceyse

Dikkatleri dekolte bölgenizden uzak tutmanız gerekir. Bu sebeple hakim yaka ve trapez yani düz kesim feracelerinizde ince kemer kullanarak daha zarif görünebilirsiniz. Şalınızı, iki yandan dekolte bölgenize bırakarak, bu bölgeyi kamufle edebilir hem de şalınızla çok şık görünebilirsiniz.

Feracelerle şal ya da eşarplar nasıl kullanılabilir?

Tesettürlü hanımlarımızın sıkça sorduğu sorulardan biris de ‘Feracelerle şal mı eşarp mı kulansam? ’ sorusu oluyor. Eğer boyunuz kısa ise uzun feracelerle eşarp ya da kısa şallar kullanabilirsiniz. Boyunuz uzunsa, uzun şallarınızı tek yana ya da iki yandan salabilirsiniz. Boynunuz kısa, üst bedeniniz basık, omuzlarınız darsa eşarplarınızı feracelerinizin üzerine çıkartarak kullanabilirsiniz. Geniş omuzlarınız varsa eşarplarınızı feracelerinizin içine gömerek; şallarınızı ise tek yandan salarak kullanabilirsiniz.

Beden Stiline Göre Ferace Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.