Terörist Şafak Yayla’nın cenaze evi taşlandı

  • 02 Nisan 2015
  • 503 kez görüntülendi.
Terörist Şafak Yayla’nın cenaze evi taşlandı
Reklam

İstanbul Çağlayan ’daki Adliye Sarayı ’na kendilerine avukat süsü vererek girip, rehin aldıkları savcı Mehmet Selim Kiraz ’ı şehit eden ve kendisini de operasyon sırasında ölen yasadışı örgüt mensubu Şafak Yayla ’nın cenazesi memleketi Giresun ’un Çanakçı ilçesine getirildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında getirilen cenazeye ilçe girişinde bir grup vatandaş tepki göstererek protesto etti.

EVİNİN BAHÇESİNE GÖMÜLECEK

Protestoların ardından yoluna devam eden cenaze konvoyu Yayla ’nın Karabörk köyündeki evine getirildi. Evinin bahçesine gömülecek olan Şafak Yayla ’nın mezar yeri hazırlanırken, bir grup vatandaş evine bulunduğu alana gelip protesto gösterisinde bulunmak istedi.

VATANDAŞ TAŞ YAĞMURUNA TUTTU

Jandarma ekipleri cenazeyi köylerinde istemeyen grubun eve giden Çanakçı Deresi üzerindeki köprüden geçişine izin vermezken, grup ile jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı. Köprüden geçişlerine izin verilmeyen grup evi taş yağmuruna tuttu.

‘ASIL TERÖRİST BU ÜLKEYİ SOYANLARDIR’

Cenazenin eve getirilişi sonrasında konuşan Yayla ’nın dayısı Esat Berberoğlu “Hukuk Fakültesi ’nde okuyan bir çocuktu. Bu çocukların bu hale gelme nedenleri nelerdir ? Bu çocuklar da bizim canımızdır. Biz insan değil miyiz. Bunu terörist diye yazacaklar. Bu ülkenin asıl teröristi kimse ona lanet olsun. Terörist bu ülkeyi soyanlardır. 30 bin kişinin katiline terörist diyemeyenler bu hukuk fakültesinde okuyan çocuğa terörist diyorlar. Buradan ilan ediyorum Şafak Yayla terörist değildir“ dedi.

(İHA)

İlgili Haberler geri ileri

Rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz … Savcı Mehmet Selim Kiraz panik butonuna … Şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz … Savcı Mehmet Selim Kiraz için Çağlayan …

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.