Tadilat Sırasında 90’lı Yıllardan Kalan Çelik Kasa ile Karşılaşan Çift

  • 30 Ağustos 2015
  • 509 kez görüntülendi.
Tadilat Sırasında 90’lı Yıllardan Kalan Çelik Kasa ile Karşılaşan Çift
Reklam

Çift, Neredeyse filmlerde karşı yaptırmaya karar vermiş durumda. Bu işlem sürecinde yıkımı yapılan mutfak duvarının arka kısmında eksi bir çelik kasa çıktı.Çiftin bulunduğu kasa yere gömüşmüş bir şekilde dizayn edilmişti ve her zaman ki gibi eski yıllara ait bir şifrelemesi sistemine sahip durumdaydı. Evi içerisinde yaşayan çiftlerin ilk taşındıkları zaman diliminde ecza dolabı içerisinde bulduğu bir şifre sayesinde bu kasaya açabileceklerini düşündürler ve başarılı bir şekilde kilidi açtılar.

Bu kısıma kadar durumlar oldukça ilginç fakat kasa açıldıktan sonra daha da fazla ilginçlikler ortaya çıkıyor. Çiftin bulmuş olduğu kasanını içerisinde çoğunlukla 100 ’lük banknotların oluşturmuş olduğu 51.080$, 1954 yılından kalma bir alkol, Kitaplar, Notlar fotoğraf son olarak hazine haritası çıktı.Kasada yer alana alkol ürünü uzun zamandır kaldığı için ek olarak da zamanın en değerli ürünlerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Şişenin yanı sıra kasada yer alan kitapların 1, 7, 11 ve 14. sayfaları işaretli. 14. Sayfada ise bir tane harita bulunuyor.

 

Haritaya baktığımız da Phoenix ’ye yer alan belirli bir bölgenin koordinatlarını ve bilgilerini içeriyor. Sayfalarda yazanlara göre de o bölge de yaşayan kişi, Bir hazinenin olduğuna inanıyor.Kitaptaki bulunan sözlerden bazılarını açtı çizilmiş durumda. Bunları kendi dilimize çevirdiğimizde ise:
 

Dünya’ya bir bütün olarak bakmanın yollarından birisi de haritanın anlamlarına bakmaktır, yani bu, en değerli şeylerin nerede bulunacağını gösteren bir çeşit plan ya da taslaktır
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.