Suriye, Amerikan Ordusunun Web Sitesini Hackledi

  • 19 Haziran 2015
  • 583 kez görüntülendi.
Suriye, Amerikan Ordusunun Web Sitesini Hackledi
Reklam

Geçtiğimniz Pazartesi günü öğlen saatlerinde düzenlenen saldırının ardından web sitesine erişim sağlayanlar “Hacklendiniz ve komutanlarınız insanları ölüme göndermek için eğittiklerini kabul etmeli” şeklinde bir cümle ile karşılaştı. 

Gerçkeştirilen saldırılar sonucunda hiçbiğr şekilde bilginin çalınmadığını ifade edilirken saldırıyı Twitter üzerinden üstlenen Suriye Elektronik Ordusu (SEA) bir de Amerikan Ordusu‘nun web sitesine dair ekran görüntüsü paylaştı.

Suriye Elektronik Ordusu isimli bu siber saldırı ekibinin yaratmış olduğu ilk karmaşa değil. Geçtiğimiz yılalra nazaran uluslararası boyutlarda boy gösteren kurum ve kuruluşların ya da Amerika‘ya bağlı olan bakanlıklar aynı zamnada odalarinin sitelerini hacklemiş ve neler yapabildikleri hakkında göz dağı vermek istemişlerdi. Gerçekleştirilen saldırılan 21. Yüzyıl‘ın bir getirisi olarak Amerika Başkanı olan Barrack Obama, Son dönem içerisinde siber suçlar, Siber saldırı kalkanı gibi elektronik aynı zamanda dijital kapsamlı konularda daha da fazla ilginlenmeye başladı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.