SÖYLESEM TESİRİ YOK,SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL…(FUZULİ)

  • 01 Haziran 2012
  • 2.364 kez görüntülendi.
SÖYLESEM TESİRİ YOK,SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL…(FUZULİ)

Birkaç hafta içerisinde olan PKK saldırıların da şehit olan polis ve askerlerimiz oldu.

İktidar’ın 10 yıldır şehit ailelerine verdiği cevap,haliyle kaçınılmaz.

“Vatan Sağolsun”, “Terör’ün kökünü kazıyacağız.” “ Yapılanların hesabını kesinlikle soracağız.”

Halkın tepkisi ise yine aynı ; “ Ne Mutlu Türk’üm Diyene ! “ (gerçi o da artık neredeyse suç haline geldi ya) , “Vatan Sağolsun” gibi cümleler. Aslında bakarsanız birbiriyle orantılı sözcükler…

Bu hükümet ve bundan önceki hükümetin başındakilere soruyorum ; PKK 1978’de kuruldu.Bu zamana kadar yapılan askeri ve sivil saldırıları göz önüne de alırsak,yaklaşık olarak 32 senedir mecliste ne yaptınız ? Yatıp uyudunuz mu ? Hemen hemen hergün medyayı toplayarak kahvaltılar mı yaptınız ? Kahvaltılar da basına çözüm yerine mazeretler mi ürettiniz ?

Gelelim dağdaki eşkıya sorununu çözmeye..

Neyiniz eksik ?

Tank mı eksik ? Tüfek mi eksik ? Top mu eksik ? Asker mi eksik ? Paranız mı yok ? Uçağınız mı yok ? Helikopter mi yok ? En önemlisi ise halk desteği mi eksik ? Ne eksik ?

Bu dağdaki eşkıyaların yerleri 32 senedir belli. Artık ufacık çocuklar dahi nerede olduklarını,nerede saklandıklarını bilir hale geldi. Senin yapman gereken iş, mağarasına girip, böcek gibi çıtttt…diye kafasını koparmak..Bu saatten sonra bu halka kimse gazel okumasın !

He ayrıca , bundan yaklaşık aylar öncesinde PKK tarafından kaçırılan ve halen ailesi’nin ümidini kestiği 3 kahramanımıza ne oldu ? Unutuldu…Nasıl unutuldu ? Zam,kürtaj,sezaryen,öğrenci yürüyüşleri,protestolar,elalemin içişlerine karışarak,bozuk süt olaylarını gündeme getirerek vs. diyerek halkın beynini allak bullak ettiğiniz için midir acaba ?

Aslında halk tercihini yaptı diyelim.Yani tam tabiriyle can’ının yanmasını,hergün bir evladını kaybetmesini,kötü bir şeyin başına gelmeden anlamayacağını kabul etti.Bizlere ise yazmak,çizmek düşer…

Liderinizi iyi bulun;

 

“Lider yoksa mücadele yoktur.”

 

“Vatanları uğruna 20 yaşındaki genç çocuklar hayattan atılırken, musalla taşları önünde pörsümüş vicdanlarınızla sıra kapmaya çalışan ve onlardan üç kez daha fazla hayatta yaşamış olan bazılarının da “Biz de ülkemiz için şehit olmaya hazırız” riyakarlık ve yavanlıklarını görmeye ve dinlemeye devam edin!..”

(OSMAN PAMUKOĞLU)

                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                BURAK MANAP

 

                                                                                                                                                                  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ