Sosyal medya konusunda önemli uyarı!

  • 15 Şubat 2012
  • 604 kez görüntülendi.
Sosyal medya konusunda önemli uyarı!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sosyal paylaşım sitesi kullanıcılarına kritik bir uyarıda bulundu.

Bir sosyal paylaşım sitesinin kişisel bilgileri güvenilir yerlerle paylaşabileceğini açıkladığını belirten Yıldırım, “Sosyal paylaşım sitesi bir istihbarat örgütüne dönüşüyor. Burada da millileşmenin ne kadar önemli olduğunu özellikle çizmek istiyorum” uyarısında bulundu.

Rixos Otel’de IPV6 konferansına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bileşim sektöründe gelinen noktayı açıkladı. Sabit telefon abone sayısının 14 milyon 845 bine gerilediğini söyleyen Yıldırım, 2003 yılında sabit telefon abonesini 23 milyon seviyesinde olduğunun altını çizdi. Mobil abone sayısının ise 23 milyondan 65 milyon 451 bine ulaştığına dikkat çeken Yıldırım, 2G ve 3G kullanıcı sayısının birbirine eşitlendiğini kaydetti. Genişbant internet abonesinin 18 milyon 280 bin 116 olduğunu, nüfusun 50 milyonun genişbant kullanıcısı durumunda olduğunu kaydeden Yıldırım, kablo internet abonesi çok düşük kaldığını bunu arttırmak gerektiğini söyledi.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTELİRİNDE KİŞİSEL BİLGİ PAYLAŞMAYIN UYARISI

Arap Baharının kıvılcımının sosyal medyada yakıldığını ifade eden Yıldırım, “bu siteler kullanıcılarla ilgili her türlü tasarrufu yapacaklarını açıkladı. Yapacakları tasarruflardan birisi bakın ne? Sosyal paylaşım sitesi güvenilir yerlerle kullanıcı bilgilerini paylaşabilirim. Sosyal paylaşım sitesi bir istihbarat örgütüne dönüşüyor. Burada da millileşmenin ne kadar önemli olduğunu özellikle çizmek istiyorum. Her türlü bilgilerimizi sırrımızı, birileriyle paylaşıyoruz o da ben bunları istediğim güvenilir yerlerle size sormadan paylaşırım. Eğer bunu kabul ediyorsanız bizimle çalışmaya devam edin. Etmiyorsanız Allah selamet versin. Bunun tedbirini almak bize düşüyor. Bu konuda önemli görevler üstlenmeliyiz. Biz küreselleşmeye karşı değiliz dayatmalara karşıyız” bilgisi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Serdar dedi ki:

    Kimin ne mal olduğunu analiz etmek için sosyal medya paylaşımlarına ve eğilimlerine bakmak kafi. Eminim büyük devletler bu tür bilgilerden yola çıkarak milletlerin zayıf ve güçlü yönlerini ortaya koyabilirler.

BİR YORUM YAZ