Sinüzite iyi gelen bitkiler

  • 10 Nisan 2015
  • 446 kez görüntülendi.
Sinüzite iyi gelen bitkiler
Reklam

Solunum vasıtasıyla vücudumuza girerek sağlığımızı tehdit eden bakteriler ve virüsler, burundan alna doğru uzanan sinüs boşluklarına yerleşerek burada çoğalmaya ve rahat nefes alıp vermememize engel olurlar. Aynı zamanda burnumuzdan nefes…

Solunum vasıtasıyla vücudumuza girerek sağlığımızı tehdit eden bakteriler ve virüsler, burundan alna doğru uzanan sinüs boşluklarına yerleşerek burada çoğalmaya ve rahat nefes alıp vermememize engel olurlar. Aynı zamanda burnumuzdan nefes aldığımız zaman giren hava normalde ısıtılarak ciğerlerimize doğru yol alır; ancak sinüzit varlığında bu mümkün değildir. Sinüslerin sağlığımız açısından pek çok yararı bulunuyor, fakat bakteri ve mikroplar sinüslerin işlevini etkilediği için bir takım şikayetler yaşıyoruz. Sinüzit hastalığından kurtulmak zordur; fakat imkansız değildir. Gelin hep birlikte sinüzitin bitkisel tedavisi hakkından bilgi edinelim.

Sinüzite bitkisel çözüm

Sinüzit bitkisel tedavisi

Sinüzit hastalığının bitkisel tedavisi için taze bir ananasın suyu çıkartılıp içilebilir. Ananas suyu sinüzitin doğal tedavisinde oldukça başarılıdır. Sinüzit ağrısı yaşadığınız anlarda ise nane yağı ile ağrıyan bölgelere masaj uygulayın. Nane yağı gibi seyreltilmiş okaliptus da sinüzit ağrılarının kısa sürede geçmesini sağlar. Oldukça şiddetli ağrı ile kendini hissettiren sinüzit ağrısının bir diğer bitkisel tedavi yöntemi de, ebegümeci ve maydanozu haşlayıp buharını burundan içeri derin nefesler şeklinde çekmektir.

Sinüzit hastalığının doğal tedavisi için uzmanlar tarafından tavsiye edilen bitkisel yöntemler arasında kili eritip içine bir çay bardağı su ve bir çay kaşığı kekik yağı koyarak günde en fazla 4 defa birkaç damla burun deliklerine damlatmak da yer alıyor. Eşit miktarlarda hatmi yaprağı, altın başak ve orman sarmaşığı bitkilerini karıştırıp çayını hazırlayıp içmekte sinüzitin bitkisel tedavi yollarındandır.

Limon ve suyu eşit miktarda karıştırıp üç günde bir burna çekmenin de sinüzit hastalığına çok iyi geldiği bilinmektedir. Tüm bu sinüzit bitkisel tedavi yöntemlerinden kendiniz için en uygun olanı hazırlayabilirsiniz.

Sagliksiteniz.Com

20 Eylül 2013 – 19:30:39 Yorum Yok 170 okunma 0 beğeni
Etiketler: sinüzite bitkisel çözüm, sinüzite iyi gelen şifalı bitkiler
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.