Silahlı şahıs 9 saat sonra teslim oldu!..

  • 02 Nisan 2015
  • 436 kez görüntülendi.
Silahlı şahıs 9 saat sonra teslim oldu!..
Reklam
CİHAN’da yer alan habere göre Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, olayın ailevi problemlerden kaynaklandığını ve Yolcudağ’ın bundan dolayı bunalıma girdiğini, rehinelerin hiç bir yara almadıklarını belirtti.

Van’da bir bankada yaşanan rehine krizi sona erdi. Soygun amacıyla girdiği kamu bankasında personeli rehine alan Veysel Yolcudağ, 9,5 saat sürdürülen göreşmeler sonunda ikna edilerek teslim oldu. İknacı polisin görüşmelerinden sonra saat 02.00 sıralarında bankaya ismi açıklanmayan bir avukat girdi. Yolcudağ ile bir süre görüşen avukat, dışarı çıktıktan sonra bu kez olayı başından itibaren takip eden ve görevlileri yönlendiren İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan bankaya girdi. Kısa süre sonra Emniyet Müdürü Karaaslan, Veysel Yolcudağ ile birlikte bankadan çıktı.

Kurtarılan bankadaki 5 rehine, dışarıda kendilerini bekleyen yakınlarına sarılarak sevinç gözyaşları döktü. Bankadan çıkarıldıktan sonra özel bir araca konulan Veysel Yolcudağ, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Böylece dün saat 16.50’de başlayan rehine krizi saat 02.15’te sona erdi.

Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan açıklamalarda bulundu. Karaaslan, olayın ailevi problemlerden kaynaklandığını ve Yolcudağ’ın bundan dolayı bunalıma girdiğini söyledi. Rehinelerin hiç bir yara almadıklarını da belirten Karaaslan, “Sabırlı davrandık. Meslektaşlarımızın ve avukatın uzun süren ikna çabaları sonuç verdi ve kendiliğinden teslim oldu. Üzerinde silah vardı. Ayrıca içerde 10 rehine bulunuyordu. Bunlardan 3’ünü serbest bırakmıştı. Geri kalan diğer 7 rehine ise yara almadan kurtuldu. Görev yapan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.