Şehit Ovacık Başsavcısının eşi: Onu en iyi ben anlarım

  • 02 Nisan 2015
  • 455 kez görüntülendi.
Şehit Ovacık Başsavcısının eşi: Onu en iyi ben anlarım
Reklam

Tunceli‘nin Ovacık İlçesi’nde 2.5 yıl önce PKK ’lı teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan Cumhuriyet Başsavcısı 34 yaşındaki Murat Uzun‘un eşi 34 yaşındaki Cihan Uzun, İstanbul’da teröristler tarafından şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesini ziyaret edeceğini söyledi. Cihan Uzun, “Eşi hakime hanımı, şimdi en iyi ben anlarım. Tüm gücüm ve sabrımla yanlarındayım” dedi.

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde 19 Eylül 2012 tarihinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Başsavcısı Murat Uzun’un Samsun’da yaşayan ve hemşire olan eşi iki çocuk annesi Cihan Uzun, İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda teröristler tarafından şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesine destek verdi. Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için derin üzüntü içinde olduğunu dile getiren Cihan Uzun, “En kısa sürede ailesini ziyarete gideceğim. Eşi hakime hanımı şimdi en iyi ben anlarım. Tüm gücüm ve sabrımla yanlarındayım. Savcımızın şehit edildiği haberini duyunca ben de 2.5 yıl öncesine geri döndüm. Saniye saniye aynı şeyleri yaşadım. 2.5 yılda değişen sadece isimler oldu. Hedef aynı, terör aynı, yöntem aynı. Diğer yandan ihmal aynı gördüğüm kadarıyla, güvenlik zafiyeti aynı. Kurulan taziye cümleleri bile aynı. Yapılan bir şey yok” dedi. (DHA)

İlgili Haberler geri ileri

Rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz … Savcı Mehmet Selim Kiraz panik butonuna … Şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz … Savcı Mehmet Selim Kiraz için Çağlayan …

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.