SAĞLIK VE GÜZELLİK KAYNAĞI OZON TERAPİ

  • 22 Haziran 2015
  • 492 kez görüntülendi.
SAĞLIK VE GÜZELLİK KAYNAĞI OZON TERAPİ
Reklam

Ozon terapi yaşlanmayı geciktirici etkisi ile giderek daha popüler oluyor. Ozon tedavisi eğitimi almış doktorlar tarafından uygulanan bu yöntem ciltte meydana gelen pek çok hastalığı da iyileştirmesiyle tanınıyor. Vücut direncini artıran, detoks etkisi yapan, sigara tedavisinde kullanılan, metabolizmayı hızlandıran, zayıflama ve selülit tedavisine yardımcı ozon terapi bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı dirençli olmamızı da sağlıyor.

Ozon terapi nedir?
Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir. Ozon, oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. Çok güçlü okside ve dezenfekte etme özelliği vardır. Ayrıca dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır. Ozon diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavidir. Ozon tedavisi ile pek çok hastalık büyük ölçüde düzelebilir. Bu durum bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmıştır.

Tedavide başarı oranı nedir?
Medikal ozon, kurallara uygun olarak uygulandığı taktirde tamamen güvenli, pratik, etkili ve ucuzdur. Bu konuda çalışan hekimin mutlaka deneyimli olması önemlidir. Doğal olarak, diğer tıbbi tedavi yöntemlerinde de olduğu gibi yüzde 100 sonuç hiçbir zaman vaad edilemez, tedavi başarısı uygulanan duruma, hastalığın ve hastanın genel sağlık durumuna bağlıdır. Ozon tedavi ile hastanın genel durumunda iyileşme ve ağrılarında azalma mutlaka olur. Basarı ayrıca konsantrasyona ve ozonun uygulanma sıklığına bağlıdır.

Özellikleri nelerdir?
Tıbbi ozon daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı olarak kullanılır. Ozon terapi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumuna göre hastanın alacağı dozu belirler.

Hangi rahatsızlıklarda ozon terapi yapılabilir?
Dolaşım bozukluklarının tedavisi ve geriatride, karaciğer hastalıkları, hepatit ve uçuk gibi virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde, bacaklardaki açık yaralar gibi zor iyileşen enfekte yaralarda ve enflamatuar hastalıklarda ozon terapi kullanılır. Ayrıca kanser tedavisine destek olarak ozon, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düşük dozlarda verildiğinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kan dolaşımını artırıcı özelliğinden dolayı, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda göz hastalıklarında da tedavi edicidir.

Zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılır mı?
Ozonterapi kilo vermeye yardımcı olabileceği öne sürülen bir yöntemdir. Damardan yapılan ozonterapi yüzde 40 oranında metabolizmayı hızlandırır. Hızlı metabolizma sayesinde yağ yakımı artar. 30 dakikalık bir ozon sauna uygulamasında yaklaşık 600 kalori yakılır. Selülit tedavisinde ozon farklı mekanizmalarla etki gösterir. Cilt altında biriken yağ asitleriyle etkileşerek yağ zincirlerinin kınlmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Selülitte önemli bir problem olan oksijen eksikliğini giderdiği, kan akımını o bölgede de artırdığı için yağ dokusunun metabolizmasını normale döndürdüğü ileri sürülür.

Ne kadar zaman sonra değişiklikler görülür?
Kronik yorgunlukta yetersiz oksijenlenme ve toksin birikim bulgularını yok ederek kişiye yeni bir yaşam enerjisi sağlar. Sabah yataktan yorgun kalkmamak, spor aktivitelerini uzun süre yorulmadan devam ettirmek için kullanılır. Stres, depresyon, hayattan zevk alamama, baş vücut ağrıları ile seyreden çökkünlük durumlarında işe yarar. Stres hormonu olan adrenalini yakarak gerginlik ve anksiyeteyi giderir. Kişi 12 seanstan sonra bile rahatladığını fark eder. Vücut ve yaşam enerjisi artar. Kronik depresyonda bile hastaların depresyon ilaçlannı azalttığı görülmüştür.

Yaşlanmayı geciktirir mi?
Antiaging (geriye yaşlanma) ve yeniden canlanma için kullanılır. Tamamen sağlıklı kişilerde, yaşlanmayı geciktirmek, enerji kazanmak ve hastalıklardan korunmak için kullanılabilir. Vücudun enerjisini artırdığı gibi beynin enerjisini de artırır, hafızayı güçlendirir. Sınava hazırlanan gençler, yoğun tempolu iş adamları, zihnini sürekli kullananlar, sporcular için güçlü bir dopingdir. Ozonterapi ile kişi gerek zihinsel gerek bedensel yorgunluğu daha az hisseder. Ayrıca yaşlı kişiler ozon tedavisine iyi yanıt verir. Bütün klinik avantajlarının yanı sıra oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini harekete geçirir.

оптимизация раскрутка сайтафитнес для беременныхescort girl in dubaiфитнес тур на майские праздникисанаторий аквалоочехлы для айфона 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.