Rusya Facebook ve Google’ı Tehdit Ediyor

  • 19 Haziran 2015
  • 479 kez görüntülendi.
Rusya Facebook ve Google’ı Tehdit Ediyor
Reklam

Rusya yapmış olduğu bir açıklama içerisinde Google ve Facebook sitelerini yasaklamakla tehdit ediyor. Hükümet her iki yetenekli yazılım devinden bazı bloggerlara ilgili bilgiler talep ediyor. İstenilen bu bilgiler karşılanmazsa iki ağ Rusya sınırları içerisinde erişime tamamen kapatılacak.

Rusya ieçrisinde yer alan federal medya tajkip kanunları oldukça sert bir halde. Bu nedenle ülkenin dışarıya yönelik olarak yapmış olduğu tüm yayınları titiz bir çalışma ile kontrol altına alıyor. Kontrol sürecinde olsa bile hükümet bu yayınlara hiç bir şekilde müdahale sürecinde bulunamıyor. Google ve Facebook‘a baskı yapma nedenleri bu yüzden. Son yıllar içerisinde Rusya internet üzerinden yapılan içerik yayınlarını kontrol altına alacak birden fazla kanununu öne sürüldü. Kanunlar içerisinde yer alan içeriğin kaldırılmasından, İçerik yayıncısını dava etmeye kadar geniş yaptırımlar geliyor. 

Oldukça fazla nüfusa sahip olan Rusya bu tarz köklü siteleri erişime kapatırsa ortaya ciddi anlamda iletişim sorunları aynı zamanda içeriklere erişmeme gibi durumlar ile karşılaşılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.