Play Store’da Yer Alan PEGI Nedir

  • 22 Eylül 2015
  • 1.456 kez görüntülendi.
Play Store’da Yer Alan PEGI Nedir
Reklam

Ücretli uygulamaları satın almak için kredi kartı tanımlamanız gerekiyor. Daha sonra hiç bir şekilde uğraşmadan kredi kartı bilgilerinizi tekrar tekrar girmeden hemen satın alma işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Sorun da burada meydana çıkıyor. Telefonunuzu ya da Google Play hesabınız üzerinden sizden habersiz birisi uygulama satın alabilir. Böylece istemediğiniz zaman dilimlerinde kredi kartınızdan harcanma yaşanacaktır. Bunu önlemek için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Google Play ’e giriş yapıyorsunuz daha sonrasında ise Sol menü içerisinden Ayarlar butonuna tıklıyoruz.

Ayarlar kısmı içerisinde ebeveyn denetimleri bulunuyor. Ebeveyn denetimlerine tıklıyoruz.

Karşımıza çıkacak olan içerik PINI oluşturma modülü gelecek. Bırada PIN ’i yazarak tamam diyoruz.

Tamam dedikten sonra karşınıza gelecek olan ekran içersindi derece belirlemeniz gerekiyor. PEGI tarafından kategorilere ayrılan PEGI 7, PEGI 12, PEGI 16 ve PEGI 18 gibi seçenekler gelecek. Bu seçeneklerin her birinin de farklı özellikleri bulunuyor.

Nedir Bu PEGI?

PEGI 3: Yayımı yapılan içeriklerim tüm yaş grupları için de uygun olduğu dile getiriliyor. Argo, Korku, Cinsellik gibi içerikler kesin bir biçimde bu kategoride yer almıyor.

PEGI 7: PEGI 3 ile neredeyse aynı benzerliği gösteriyor fakat korku öğesi bu kategoride aktif durumda.

PEGI 12: Bu kategoriye dahil olan uygulama ve oyunlarda fantezi karakterler, Argo kelimeler ve cinsel içerik çok daha ön plandadır.

PEGI 16: İçerikler çok daha belirgin durumda ve cinsellik, Argo, Küfür, Sigara ve Uyuşturucuya yönelik içerik seviyeleri çok daha fazladır.

PEGI 18: Neredeyse tamamen yetişkinlere yönelik olarak içerikler yer almaktadır. Bu kategoriye dahil olan uygulama ve oyunlarda cinsellik, Argo, Küfür, Korku gibi içeriklerin bulunduğundan dolayı çocuklar için sakıncalı durumda görülüyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.