Picasa Web Albümleri geri döndü

  • 07 Temmuz 2015
  • 488 kez görüntülendi.
Picasa Web Albümleri geri döndü
Reklam

Google, 2013 ’te Picasa kullanıcılarını alıştıkları Web Albümleri yerine Google+ ’ın web albümlerine yönlendirmeye başlamıştı. Bu hamle Google ’ın o tarihte tüm fotoğraf aktivitelerini Google+ ’a taşımasıyla bağlantılıydı. Ancak Google Fotoğraflar platformunun duyurulması ve fotoğraf aktivitelerinin bağımsızlığını kazanmasıyla birlikte Web Albümlerini tamamen devreden çıkarmak daha mantıklı bir seçenek hâle gelmişti.

Google Operating System isimli sitede yer alan habere göre, fotoğrafların Google+ ’tan çıkarılmasıyla birlikte Picasa Web Albümlerinin Google+ ’a yönlendirilmesi de son buldu. Picasa Web Albümlerinin yeni dönemde tamamen ortadan kaldırılacağı düşünülse de, Picasa Web Albümlerinin arama özelliğinin oldukça iyi çalışması da kafaları karıştırdı.

Görünen o ki; Google, Picasa Web Albümlerinin eski tarzda kullanımına bir süre daha müsade edecek. Ancak şirketin fotoğraf yönetim sitelerine yönelik gelişigüzel yaklaşımı nedeniyle bu düzenin uzun sürmemesi ihtimaller arasında yer alıyor.

KAYNAK

GOOGLE OPERATING SYSTEM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.