Periscope Nedir, Periscope Ne İşe Yarar?

  • 12 Nisan 2016
  • 941 kez görüntülendi.
Periscope Nedir, Periscope Ne İşe Yarar?
Reklam

Periscope Nedir, Periscope Ne İşe Yarar

Akıllı cep telefonu ile sosyal medya uygulamalarına olan ilginin çılgınlaştığı bir nokta diyebileceğimiz Periscope uygulaması, Twitter altyapısını kullanan bir çeşit canlı yayın uygulaması diyebiliriz. Twitter hesabına sahip kullanıcılarının Periscope adlı uygulamayı indirerek bağlandığı bu uygulama ile takipçilerine yaşadığı her anı canlı olarak yayınlama yoluyla takip imkanı veren Periscope, aynı zamanda canlı yayın esnasında yorum yapabilme, beğeni seviyesini takipçilerine gösterebilme, yeniden oynatabilme ve bazı ifadeler gönderebilme imkanı da sunuyor.

Kısacası Periscope akıllı telefonlar aracılığıyla o anı canlı olarak paylaşabilme imkanı sunan bir uygulama diyebiliriz. Fakat Android kullanıcılarına kötü bir haber verelim bu uygulama Android işletim sisteminde henüz bulunmuyor. iOS işletime sahip iPhone marka telefonlarda kullanılabilen uygulamanın henüz Android cihazlarda kullanılamaması ise büyük bir eksiklik olarak görülüyor.

Periscope uygulaması aracılığıyla yayınlanan görüntüler bütün kişiler tarafından izlenebiliyor. Fakat kullanıcı dilerse yayını gizleyebiliyor. Periscope uygulaması başlatıldığında takipçiler kullanıcıdan bildirimler alıyor ama bu bildirimler de dilerse kullanıcı tarafından kapatılabiliyor. Periscope uygulamasının bir başka yönü ise listede ekli arkadaşlara canlı yayına davet gönderebilme imkanı sunması. Yani telekonferans tarzı konuşmaların görüntülü versiyonu olarak kullanılabilen bir yönü de var.

Periscope uygulaması telefona indirildikten sonra uygulama içindeki kamera işaretine dokunulup Broadcast Tab sekmesi açılıyor. Daha sonra canlı yayına isim ve açıklama girildikten sonra konum ayarları yapılıyor. Bu ayarlar kısmından canlı yayının genel ya da açık olması yönündeki ayarlar da yapılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.