Papatya çayı nasıl demlenir?

Papatya çayı nasıl hazırlanır papatya çayı nasıl demlenmeli papatya çayı demleme papatya çayı nasıl yapılır papatya çayı demleme süresi papatya çayının faydaları ve hazırlanışı hakkında sizleri sagliksiteniz.com ’da bilgilendirdik. Hazırlanması oldukça…

Papatya çayı nasıl hazırlanır papatya çayı nasıl demlenmeli papatya çayı demleme papatya çayı nasıl yapılır papatya çayı demleme süresi papatya çayının faydaları ve hazırlanışı hakkında sizleri sagliksiteniz.com ’da bilgilendirdik.

Papatya çayı nasıl demlenmeli?

Hazırlanması oldukça kolay bir bitki çayı olan papatya çayı, aynı zamanda sağlık açısından da çok faydalı şifalı içeceklerin başında gelmektedir. Uykusuzluk, depresyon, yorgunluk gibi daha pek çok şikayetin üstesinden gelmek için papatya çayı demleyip düzenli olarak içebilirsiniz. Papatya çayını demlemek için kullanılacak olan papatyalar mayıs ayında toplanır ve kurutulur.

Papatya çayını demlemek için kurutulmuş papatyalardan 1 tatlı kaşığı ya da 1 yemek kaşığı kadarını kullanacaksınız. Daha önceden kaynatılmış olan bir bardak sıcak su için 1 yemek ya da 1 tatlı kaşığı papatya yeterlidir. Sıcak suyun içine tavsiye edilen miktarda kurutulmuş papatyaları ekleyin ve 5-10 demlemeye bırakın. Daha sonra ise süzerek ılık ılık için. Dilerseniz tatlandırıcı olan bal kullanabilirsiniz.

Sagliksiteniz.Com

19 Mayıs 2014 – 17:30:13 Yorum Yok 42 okunma 0 beğeni
Etiketler: papatya çayı, papatya çayı demleme, papatya çayı demleme süresi, papatya çayı nasıl demlenmeli, papatya çayı nasıl hazırlanır, papatya çayı nasıl yapılır, papatya çayının faydaları
Yorum yaz Yararlı buldum0

Burak Manap hakkında

"Eğer işler kötü gidiyor ve sebep arıyorsan ayanaya bak, görürsün. Eğer işler kötü gidiyor ve kendinde aramıyorsan, bahane bulmakta kıtlık çekmezsin."
Bu yazı Sağlık kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir