Oscar De La Renta hayatını kaybetti

  • 01 Nisan 2015
  • 547 kez görüntülendi.
Oscar De La Renta hayatını kaybetti
Reklam

Romantik tasarımlarıyla moda dünyasının en büyük isimlerinden olan Amerikan tasarımcı Oscar De La Renta, 2006 yılında yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 20 Ekim gecesi hayata veda etti.

Jacqueline Kennedy, Nancy Reagan, Hillary Clinton ve Laura Bush gibi First Lady’lerin tasarımcısı olmasının yanı sıra, Amy Adams, Sarah Jessica Parker ve Penelope Cruz gibi ünlü isimleri de giydiriyordu.

Amerikalı film yıldızı George Clooney’le evlenen Amal Alamuddin’in giydiği fildişi tül elbisede de La Renta imzası bulunuyordu.

1932 yılında Dominik Cumhuriyeti’nin Santa Domingo şehrinde doğan ve 18 yaşında İspanya’ya Madrid San Fernando Akademisi’nde resim eğitimi için giden Oscar De La Renta, daha sonra modaya yoğunlaşarak bu alanda büyük başarılara imza atmaya başladı. 1960 yılında Jacqueline Kennedy’nin giydiği ”couture” elbiseler sayesinde büyük bir üne sahip oldu.

Bir süredir moda evinin başına geçirecek ismi arayış içinde olan La Renta, ölümünden bir hafta önce yeni kreatif direktörün İngiliz modacı Peter Copping olacağını açıklamıştı.

oscar-de-la-renta-2015.jpg

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.