Ölü Taklidi Yapan Güvercin, Kedinin Yemeği Olmaktan Kurtuluyor

ölü taklidi yapan güvercinGüvercinleri çok severim.Hele böyle paçalı ve oyunlu diye bilinen güvercinlere çocukluğumdan bu yana hep ilgi duymuşumdur.Evimizin karşısındaki bahçede güvercin besleyen komşumuzun güvercinleri uçururken gidip onların yanı başında uçuşlarını,attığı taklaları izlemek gerçekten oldukça keyif veriyordu bana.Güvercinlerin seyretmeye gittiğim zamanlarda kedilerin etrafta fır döndüğünü,ziyafet çekmek için fırsat kolladığı da gözümden kaçmıyordu.Hatta birkaç kere kedilerin güvercin avlarına bizzat şahit oldum.

Kediler gerçekten çok atik bir hayvan.Bu durum özellikle av meselesinde daha bir öne çıkıyor.Birgün yine bahçede güvercinleri seyrederkene yerdeki güvercinlerin hepsinin birden sıçradığını gördüm.Meğer kuşlar pusudaki kedinin kendilerine doğru hareketlendiğini görmüş.Kedi sıçrayan güvercinlerden birinin üzerine öyle bir atladıki şaştım kaldım.Kedi yaklaşık 1 metre yüksekte güvercini kaptığı gibi kayıplara karıştı.

Birazdan izleyeceğiniz videoda yukarıda anlattığım anılarımla kısmen ilgili(Tabi ben daha önce bir kuşun kediyi kandırdığını hiç görmedim).Kedi yakaladığı güvercinle ziyafet çekmeye hazırlanırken öyle bir duruma düşüyorki şaşmamak mümkün değil.Kedi yakaladığı güvercinin cansız zannederek rahat rahat yemeye hazırlanırken, güvercin ani bir sıçrayışla havalanıp kediden kurtuluyor.:))

cane® hakkında

1990 yılında İstanbul 'da doğdu. 2008 yılında Tıp doktoru, 2009 yılında Nöroloji uzmanlığını aldı. 2010 yılında, Beyin Araştırmaları Derneği araştırma Teşvik Ödülü, 2011’de TÜBİTAK-Beyin Araştırmaları Derneği Araştırma Teşvik Ödülü ve 2012’de de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Sedat Simavi, Sağlık Bilimleri Ödülü almıştır. Türk Nöroloji derneği altında hizmet veren, Nörolojik Yoğun Bakım ve Kognitif Nörobilim Grubu Çalışma Üyesidir. Yok daha neler (:
Bu yazı Videolar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir