Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı..

  • 16 Mayıs 2012
  • 1.606 kez görüntülendi.
Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı..
Reklam

Merhabalar, uzun zaman oldu yazı yazmayalı :) Bugün güncel olmayan bir konuyu seçmek istedim. Malumunuz, haberleri izlemek artık çok can sıkıcı olmaya başladı. Her haberde en az 1 şehit haberi görmekten bıktım. Bu bambaşka bir tartışma konusu, bu yüzden şimdi kendi konuma geliyorum.

 

Öncelikle, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmeyen hiç kimse burayı okumasın. Zaten bir fikirleri değişmeyecek; omuzlarının üzerindeki kütlede. Bari, istediğim kitleye hitap edebileyim.

(Aslında “Atatürk olmasaydı” temelleriyle başlayan hiç bir cümleyi kurmayı sevmem. Bugün kurallarımı yıkacağım.)

 

Atatürk olmasaydı, belki saçların sarı; gözlerin mavi olurdu.

Atatürk olmasaydı, şuanda hapiste hiç kimse olmazdı; kolu bacağı kesilir; hadım edilirlerdi.

Atatürk olmasaydı, Atatürk’e küfredebilecek kadar özgür olamazdınız.

Atatürk olmasaydı, Türk olamazdınız ya da olduğunuzun farkında olamazdınız.

Atatürk olmasaydı, şanlı bayrağımız şuanda dalgalanmıyor hatta bilinmiyor olurdu.

Atatürk olmasaydı, kendi kültürümüzü de dinimizi de unuturduk.

Atatürk olmasaydı, sanat ve sanatçının değeri kesinlikle bilinemezdi.

Atatürk olmasaydı, Türkiye olamazdık. Türkiye olmuş olsak bile; ufacık, ezik, Amerika’nın emirleri altında, israilin sömürüsünde bir ülke olurduk. (ki bizi bu zaman ne din ne iman kurtarırdı. Bitmiş olurduk zaten..)

Atatürk olmasaydı, modern çağdan uzak kalırdık. Bilimsel deney yerine ‘Allah öyle yaratmış’ der geçerdik.

Atatürk olmasaydı, din ve maneviyatta mantıksız davranırdık.

Atatürk olmasaydı, üniversiteler, yollar, barajlar.. kısacası hiçbirşeyimiz olmayabilirdi.

 

Aslında bu liste böyle uzar gider..

 

Yalnız şuna çok doluyum bu aralar: Atatürk için küfürler eden şu zihniyetin, annesini ve soyağacındaki kadın bireyleri pek sevdiğini söyleyemem. Hayır, hakaret etmiyorum. Atatürk’ün, düşmanın kirli ellerinden kurtardığı ülkede yaşıyoruz. Değerini bilmeyen tek ülke biziz!

 

Arkadaş! Atatürk’ü, bağımsızlığı, çağdaşlığı, akıl ve mantıkla ilerlemeyi neden sevemez bir insan anlayamıyorum. Aslında benim gözümde, Atatürk’ü sevmeyenler bu ülke için bir tehdittir. Evet, birçoğu boş konuşuyor.

 

Sizlere tavsiyemdir Atatürkçü arkadaşlarım: sakın bir Atatürk düşmanıyla İnternet üzerinden tartışmayın! Neden mi? Onlar tartışmayı bilmezler arkadaşlarım.. Siz resmi belgeler de sunsanız, ‘ben inanmıyom yaa..’ der geçerler. Bunlar kalınkafalıdır. Bunlar zekasızdır.

Hahhaha! Bir de savunacak bir tarafı kalmadığında küfretmeye başlarlar. Bu durumlarda sakın küfretmeyin. O ekranın üzerindeyken Print Screen (PrtSc SysRq da olabiliyor) tuşuna basın ve painte girip yapıştırarak ekranın resmini alın. Bilişim suçları’nın sitesine bu resimleri göndererek o densizlere hadlerini bildirebilirsiniz. Üstelik avukatla mahkemeyle uğraşmıyorsunuz. 20 TL’e bir dilekçe doldurup işinizi hallediyorsunuz.

Sakın ola ki size küfür etseler bile karşılık olarak küfür etmeyin. Haklıyken haksız duruma düşersiniz. Küfre maruz kaldığınızda dediğim gibi ekran resmini çekip bilişim suçları şubeye bildirin.

 

Teşekkürler..

Kaynak: http://blog.penajans.com/mustafa-kemal-ataturk-olmasaydi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Iskender Yigitel dedi ki:

    Diline, fikrine sağlık sevgili arkadaşım. Ben 1973 doğumluyum. Bu günler zor günler, ama daha zorları da gelebilir. Senin gibi değerli; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür kardeşlerimi gördükçe tüm yaşanan olumsuzluklara ve içine düştüğüm derin iç bulanıklığı ve can sıkıntısında rağmen biraz olsun rahatlıyorum. Mustafa Kemal Atatürk, geçmişte Türkiye’ nin ve Türk milletinin düşmanlarının en büyük ve düşürülmesi en gerekli hedefiydi. BU günümüz için geçerli olduğu gibi Türkiye’ yi, ülkemizin bağımsızlığını ve milletimizin varlığını hedef tahtasına koyanlar için gelecekte de böyle olacaktır. Bu bağlamda Türkiye ve Türk milletine düşman olanların Mustafa Kemal ATATÜRK’ e düşman olmalarını, ona hakaretler yağdırmalarını yagırgamıyorum. Zira bu eşyanın tabiatı gereğidir. O nasıl ki ülkenin ve milletin dümanlarının en büyük hedefi ise; Türkiye’den, vatanın ve milletin bağımsızlığından yana olan herkes için de en büyük yol gösterici ve en büyük kahramandır. Bu geçmişte böyleydi, bugünde böyle ve gelecekte de böyle kalacaktır. Kazananın haklı olduğu değil, haklı olananın kazandığı; nankörlüğün değil vefakarlığın ve minnet bilincinin hakim olduğu bir gelecekte yaşamak dileğiyle ve en derin sevgilerimle.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.