Mercedes, Bmw ve Audi’yi Geride Bıraktı

  • 21 Haziran 2015
  • 554 kez görüntülendi.
Mercedes, Bmw ve Audi’yi Geride Bıraktı
Reklam

Toyota, marka danışmanlığı ajansı Interbrand tarafından gerçekleştirilen 2014 yılı “Dünyanın En Değerli Markaları” araştırmasında tüm otomobil markaları arasında birinci sırada yer aldı.

Toyota ’dan yapılan açıklamaya göre, araştırmada 2004 yılından bu yana sektöründe birinci sırada yer alan Toyota, Interbrand ’in 2014 yılı raporunda yüzde 20 ’lik bir büyüme göstererek marka değerini 42 milyar 392 milyon dolara yükseltti. Toyota bu marka değeriyle bir önceki yıla göre iki basamak yukarı çıktı ve sekizinci sıraya yerleşti.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, konuya ilişkin açıklamada, Toyota ’nın güçlü kurumsal ve finansal yapısıyla yeni teknolojilere yaptığı yatırımın her yıl karşılığını bulduğunu ifade etti.

Özellikle çevreci teknolojileri ve sürdürülebilir ulaşım vizyonuyla Toyota ’nın sektöründe öncü bir konumda olduğunu belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

“Teknoloji liderliğiyle ön plana çıkan Toyota güvenli, konforlu, çevreci ve enerji tasarruflu otomobiller üretme amacıyla her yıl milyarlarca doları Ar-Ge merkezlerine aktarıyor.
Toyota ’nın teknolojiye yaptığı yatırım ve müşterilerine verdiği önem, markamızı Interbrand araştırmasında son 11 yıldır zirveye taşıdı. Temel felsefesi insana saygı ve sürekli iyileştirme olan Toyota, en değerli otomobil markası sıralamasında zirvede yer alıyor. Tüketici tercihleri de Interbrand seçiminde önemli derecede rol oynadı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.