Melek yüzlü katil 8 yıl sonra aklandı!..

  • 02 Nisan 2015
  • 491 kez görüntülendi.
Melek yüzlü katil 8 yıl sonra aklandı!..
Reklam
Habertürk’te yer alan habere göre İtalya’da yüksek mahkeme, 2007 yılında, aynı evi paylaştığı İngiliz vatandaşı Meredith Kercher ’in öldürülmesi ile ilgili davada son kararını verdi. Mahkeme, ilk davada cinayetten mahkûm olan ABD ’li üniversite öğrencisi Amanda Knox ve eski erkek arkadaşı İtalyan Raffaele Sollecito hakkında verdiği ikinci kararında cinayet suçlamasını geri çekti.

Knox ’un avukatı Carlo Dalla Vedove, kararın okunmasının ardından, “Daha iyi bir sonuç olamazdı” dedi. Şu an 27 yaşında olan Amanda Knox, 2007 yılında, İngiliz vatandaşı Meredith Kercher ’i (21) öldürmekle suçlanıyordu.

Kercher ’in cesedi, yatak odasında yarı çıplak bir halde bulunmuştu. Vücudunda onlarca bıçak yarası tespit edilen genç kıza tecavüz edildiği de saptanmıştı. Ülkesi ABD ’ye dönen Amanda Knox, geçen yılın ocak ayında gıyabında 28 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Knox ’un eski erkek arkadaşı Raffaele Sollecito ’ya ise 25 yıl hapis cezası verilmişti. “Melek Yüzlü Katil” olarak anılan Knox ’un davası, yıllardır tüm dünyada tartışılıyordu. Knox, cinayetle suçlandığı dava ile ilgili bir de kitap yazmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.