Kendine günlük sorman gereken 5 soru

  • 18 Nisan 2013
  • 581 kez görüntülendi.
Kendine günlük sorman gereken 5 soru
Reklam

Aşağıda okuyacağınız 5 soruyu her gün kendinize sorun ve bunun hayatınıza ne kadar etki edeceğini hayret içinde gözlemleyin. Bu soruları sürekli sorduğunuz takdirde cevabını bulamadığınız sorulardan kurtulacaksınız. Alışkanlık haline getireceğiniz bu 5 soru her zaman yanı başınızda buzdolabının üstünde telefonunuzun arka planında değişmez bir öge olacak. Unutmamanız gereken bir şey de şu; bu tür kişisel gelişim teknikleri sürekli uygulandığında faydasını gösterir.

İlk sorumuz  bugünün en güzel olayı neydi?

Gününüzün ne kadar sıkıcı olduğunu düşünmeyi bırakın ve gün içinde en mutlu olduğunuz anı düşünün.

İkinci sorumuz bugün neyi daha iyi yapabilirdim?

Gün içinde neler yaptığınızı bunları nasıl daha iyi yapabileceğinizi hatalarınızı düşünün. Nasıl daha mükemmel hale getirebilirdiniz? Böyle düşünmek sizi daha iyi hissettirecektir. Hatalarınızı fark etmek her zaman sizi daha mutlu bir insan yapacaktır. Aksi takdirde aynı hataları yapacak aynı mutsuzlukla baş etmek zorunda kalacaksınız. Daha iyi bir hayat istiyorsanız  küçük detayları halletmelisiniz.

Üçüncü sorumuz yarın neyi daha iyi yapabilirim?

Bugün neyi daha iyi yaptığınızı düşündükçe yarın da yapacaklarınızı çok daha mükemmel hale getirebilirsiniz. Önceden düşündüğünüz şeyleri gerçekleştirdiğinizde hayatınız daha iyi hale gelecektir. Günlük hayatınızda bu tür şeyler çok önemlidir. Empati yapmak ya da önceden aklınızda yapacaklarınızı hayal etmek sizi karşılaşacaklarınıza karşı hazırlıklı hale getirecektir.

Bir başka soru da yarın neyi deneyebilirim? Her zaman yaptığınız şeyler sizi mutlu etmeyebilir peki yarın ne denemelisin? bu sorular kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Hayatımdaki en önemli insanlar kim ve onlar için neler yapabilirim? Bu soru sizi sorumluluk sahibi yapacak ve kendinizi daha iyi hissettirecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.