Kaynak Kodları Tweet ile Yayınlanan Oyun Dikkat Çekiyor

  • 07 Temmuz 2015
  • 492 kez görüntülendi.

Kısadan soru sormak gerekirse bir pirinç tanesine isminizi mi yoksa kodlaması oldukça zor olan bir oyunun kaynak kodlarını da tweet üzerine sığdırabilmek mi zor? Esasında ikisinin mümkün olduğu açık ve net bir şekilde haberimizin devamında göreceksiniz. İkincisinin yapılabilir olduğu Alex Yoder simine sahip olan uygulama gelitşiricisi tarafından gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter üzerinde Ben Porter ’ın herhangi bir görsel kullanmadan bir tweet ’e sığdırılabilecek olan karakter sayısında ki oyun kodlamasıyla ilgili olarak meydan okuma sürecine yaklaşık olarak üç gün sonra Alex Yoder ’dan karşılıklı bir cevap geldi.

Tiny Twitch isimli oyun içerisinde baktığımız da ekran üzerinde bir X karakterine tıklayarak oynanıyor. Aynı zaman da her bir tıklama içerisinde X karakteri tarayıcı içerisinde oldukça farklı noktalara gidiyor. Çok kısa bir zamanınız olduğu içerisinde bu X harfine tıklamalısınız. Geliştirilen oyunu ise bu adresten oynayabilirsiniz. Yaklaşık olarak on yedi üzerinde ki skorları başarılı olarak kabul ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.