Kaygı Bozukluğu Nedenleri

  • 02 Nisan 2015
  • 426 kez görüntülendi.
Kaygı Bozukluğu Nedenleri
Reklam

Pek çok kişinin günlük yaşamını kabusa çeviren,çeşitli kaygılar duymasından dolayı hem iş hem de sosyal hayatında zorluklar yaşamasına neden olan kaygı bozukluğu nedenleri veya diğer bilinen adıyla anskiyete sebepleri nelerdir merak edenler için paylaştık.

Tedavi edilebilir bir hastalık olan anksiyete bozukluklarında, sorunun ortaya çıkma nedeni oldukça önemlidir. Kaygı bozukluğunun sebepleri her ne ise, anksiyete tedavisi için başvurulacak yöntem de ona göre seçilir. Kaygı bozukluğunun nedenleri, kaygı bozukluğu (anksiyete) neden olur gelin makalemizin devamından öğrenelim.

Kaygı bozukluğunun henüz kesin olarak, doğrudan sebepleri hala bilinmemektedir. Fakat aşağıdaki faktörlerin insanları anksiyete bozukluğu riskine artırdığı bilinmektedir.

Kimyasal ve hormonal dengesizlikler Uzun süreli stres Ailede geçmişte görülen kaygılar Travma Alkol ve ilaç bağımlılığı

Anksiyete bozuklukları ara ara herhangi bir yerde ortaya çıkacakmış gibi bir his verir. Bu belirsizlik kaygılı insanda daha fazla strese neden olabilir. Anksiyete bozukluklarının tetikleyici faktörlerini anlamadan bunlarla mücadele etmek çok zordur. Bunun için de profesyonel yardım (uzman ya da doktor yardımı) almak kaçınılmazdır.

Forumda Tartışın
Sagliksiteniz.Com

19 Şubat 2015 – 15:46:07 Yorum Yok 53 okunma 0 beğeni
Etiketler: anksiyete nedenleri, anksiyete sebepleri, kaygı bozukluğu, kaygı bozukluğu neden olur, kaygı bozukluğu nedenleri nelerdir, kaygı bozukluğu sebepleri, kaygı bozukluğunun nedenleri, kaygı bozuklukları
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.