Kara Murat: Mora’nın Ateşi

  • 27 Haziran 2015
  • 859 kez görüntülendi.
Kara Murat: Mora’nın Ateşi
Reklam
Türk
Kara Murat: Mora’nın Ateşi

Yıllarca çizgi romanları sevilerek okunan ve daha önce sinema filmleri yapılan Kara Murat, yeni ve modern teknolojinin nimetlerinden yararlanılarak geri dönüyor.

Başrolde Fatih Usta ’nın Kara Murat ’ı oynadığı filmin fragman çekimleri yapıldı, seti ise Haziran ayında start alacak. Dünya çapında satış ve pazarlaması, Centre Media ve Şebeke Creative Team tarafından yürütülecek olan Kara Murat Mora ’nın Ateşi, Türkiye ’de Aralık 2011 ’de Pinema Film ’in dağıtımıyla sinema izleyicisine ulaşacak Çekim teknikleri ve aksiyon sahneleri ile büyük ilgi toplanması beklenen filmin fragman çekimleri bir haftada tamamlandı ve sette oyuncular dahil 150 kişilik bir ekip görev aldı.

Filmin oyuncu kadrosunun seçimi, yapım şirketi tarafından büyük bir titizlikle yürürtülürken, tüm teknik hazırlıklar tamamlanmış durumda. Rahmi Turan tarafından yaratılan tarihi bir kahraman olan Kara Murat, Fatih ’in fedaisi Kara Murat olarak da anılmaktadır. Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet döneminde geçen maceralarında iyilerin yanında kötülerin karşısında yer alan Kara Murat, ilk olarak 1971 yılında Günaydın Gazetesi ’nde okuyucuyla buluşmuştu. 1974 yılından itibaren haftalık dergi olarak yayınlanmaya başlanan Kara Murat ’ın daha sonraları başrollerini Cüneyt Arkın oynadığı bir çok filmi çekildi.

Kara Murat: Mora’nın Ateşi filminin oyuncuları
Nefise Karatay, Suna Selen, Kerem Alışık, Hüseyin Köroğlu, Şükran Çağman, Hakan Ural, Tatiana Marinescu, Bahadır Sarı, Fatih Usta
Kara Murat: Mora’nın Ateşi filminin yönetmeni
Murat Derman
Kara Murat: Mora’nın Ateşi filminin vizyon tarihi
18 Kasım 2014

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.