Kansızlığın bitkisel çözümü

  • 10 Nisan 2015
  • 512 kez görüntülendi.
Kansızlığın bitkisel çözümü
Reklam

Kansızlık sorununun ilerlemesi sağlık açısından ciddi problemlerin husule gelmesine sebep olacağı için, erken zamanda bu sorunun önüne geçmek adına gerekli tıbbi adımların atılması gerekiyor. Kırmızı kan hücrelerinin hem fonksiyonlarında hemde…

Kansızlık sorununun ilerlemesi sağlık açısından ciddi problemlerin husule gelmesine sebep olacağı için, erken zamanda bu sorunun önüne geçmek adına gerekli tıbbi adımların atılması gerekiyor. Kırmızı kan hücrelerinin hem fonksiyonlarında hemde sayılarında anormallik olarak tanımlanan kansızlığa bitkisel tedavi uygulamak isterseniz eğer, kansızlığa iyi gelen şifalı bitkilerden bu konuda yararlanabilirsiniz. Günümüzün en sık karşılaşılan hastalıkları arasında bulunan kansızlığı bitkisel çözüm yollarına sizler için makalemizde yer verdik.

Kansızlığın bitkisel tedavisi

Halsizlik, aşırı yorgunluk hali, nefes darlığı, nabız atışlarında hızlanma, solgun bir ten, kuvvetsizlik, baş dönmesi, göz kararması gibi mütenevvi belirtileri bulunan kansızlığa iyi gelen şifalı bitkiler doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Kansızlık için tavsiye edilen şifalı bitkileri doğru ve düzenli kullandığınız zaman kansızlık probleminiz kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Kansızlığaiyi elen şifalı bitkiler

Kansızlık sorunu yaşayanlar çilek kökü, kekik, atkuyruğu, oğul otu ve sinirli yaprak gibi bitki çaylarını düzenli olarak içebilirler. Aynı zamanda bu bitki çaylarını tüketmek gibi, havuç ve turpun kabuklarıyla birlikte rendeleyip, çiğ lahana ve ıspanağı doğrayıp, üstüne zeytin yağı ve limon gezdirerek salata gibi tüketmeleri de kansızlık şikayetlerine çok iyi geliyor. Kansızlık için tavsiye edilen diğer bitkisel tedavi yöntemleri ise şöyledir:

Yer elması haşlanarak suyu içilebilir ya da kırmızı pancar bolca yenip, suyu içilebilir. Tüm bunların yanı sıra ıhlamur çayı içmekte kansızlığa iyi geliyor. Aynı zamanda ısırgan otu yaprağı ve maydanoz tohumu çayı da kansızlık şikayetlerini azaltacaktır.

Sagliksiteniz.Com

20 Eylül 2013 – 17:30:41 Yorum Yok 74 okunma 0 beğeni
Etiketler: kansızlığın bitkisel tedavisi, kansızlık için bitkisel tedavi yöntemleri, kansızlık nasıl geçer, kansızlık nasıl tedavi edilir
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.