Kahraman Tazeoğlu Kimdir?

  • 12 Nisan 2016
  • 366 kez görüntülendi.
Kahraman Tazeoğlu Kimdir?
Reklam

Kahraman Tazeoğlu Kimdir?

1969 yılının 10 Ağustosunda İstanbul’da doğdu. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı. (şair-yazar ve radyocu) 2001 yılından beri çeşitli türlerde kitaplar yazmakta.

İstanbul’un çileli ve keşmekeşli hayatında, o şehirde bir ömür tüketeceğini bilmeden hep “düşünen” bir çocuk olarak büyüme devam etti. Cevizli bölgesinde, bir dere kenarında oynarken, mahallenin delisi tarafından kovalanınca “korkuyla” tanıştı. Ailesi İstanbul’ un seçkin semtlerinden Fenerbahçe’ye taşınınca korkuları azalmaya ve Fenerbahçeli olmaya başlamıştır. 6 yaşında ilk kez bir Fenerbahçe maçına gitti ve en sevdiği Fenerbahçe şapkasını bu maçta çadırdı. (bugün bile hala o şapka için üzülmektedir). Kahraman Tazeoğlu 7 kardeşten ikincisiydi kahraman ve ilerde bir mahalle takımında 2 no’lu formayı giyerek maçlarda oynayacağı aklına bile gelmiyordu. Ablası okul başlayınca çok kıskandı ve saçını yoldu. Bundan bir yıl sonra ise okulunun ilk gününde annesi onu sınıfına girdirmeyi zor başardı. O gün epey ağlamıştı küçük kahraman. Arkadaşları teneffüslerde bol bol oyunlar oynarken, kahraman hep“düşünüyordu”. İlkokul bittiğinde bir korku filmi senaryosu yazdığını anlattığında arkadaşları kendisine kahkahalarla güldü. Daha sonra sinema ile sadece seyirci olarak ilgilendi. O hep bir sinema hayranı olarak hayatına devam edecekti; çünkü şiirle henüz karşılaşmamıştı.

Kahraman Tazeoğlu çocukluğundan beri ilgi duyduğu spikerlik hayali günden güne aratarak içinde büyümeye başlamıştı. Bebekliğinde çok ağladığı anlarda annesi tarafından radyo önüne yatırılınca sustuğu fark edilmiştir. Günlerden bir gün, Türkiye’de ilk özel radyolar açılmaya başlandığı dönemlerde ve Mesleğinde çok önemli bir konuma gelmiş olan genç Kahraman, bu işe ilgi duymaya başladı. Artık radyocu olabilmek uğruna yıllarca emek verdiği mesleğini bırakmaya hazırdı. Mesleğini zirvedeyken bırakarak, yayın hayatına henüz “merhaba” diyen Kadıköy FM’de çalışmaya başladı. Sonraki evreler onu başka radyolara sürükledi ve son yeri en sevdiği ve mutlu olduğu Radyo 7 oldu. Şimdi Mavi Ada adlı yerden şiirler seslendirerek gece bunalım seviyesini yükseltme çalışmalarını sürdürüyor. Not: Ablası artık şiir yazmıyor. 2001 yılından bu yana bazı kitaplar da yazdı, bunlardan başlıcalar:

Seni İçimden Terk Ediyorum

Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi

Araz

Mavi Ada Mektupları

Susacak Var

Tutsak Mektuplar

Mavi Ev

Beni Susarken Bölme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.