Kadınlarda Vajinal Akıntılar Nasıl Geçer?

  • 02 Nisan 2015
  • 592 kez görüntülendi.
Kadınlarda Vajinal Akıntılar Nasıl Geçer?

Kadınların en büyük şikayetlerinden biridir, vajinal akıntılar. Çok rahatsız eden bu sorundan kurtulmak için yapılması gerekenler hakkında uzmanlarımızın tavsiyelerine yer verdik. Kadınlarda görülen vajinal akıntıların tedavisi bakın nasıl yapılır?

Birçok kadının doktora gitme sebebi olan aşırı vajina akıntılar, hem evli hemde bekar kadınlarda yaş fark etmeksizin ortaya çıkabilir. Normalde her kadından vajinal akıntı gelir. Bu son derece normaldi. Bunlara fizyolojik akıntılar denir. Fakat anormal derecede olan vajinal akıntılar mutlaka tedavi edilmelidir.

Vajina nemli bir yapıya sahiptir ve içinde bulunan salgı bezleri ile her daim bir ıslaklık mevcuttur. Ancak bu ıslaklık normalden fazla duruma geldiği mantar ve enfeksiyon gibi şikayetleri doğurabilir. Akıntının rengi, kokusu ve yaşattığı şikayetler ortaya çıkardığı sorunu işaret eder.

Mantar kaynaklı vajinal akıntı belirtileri

Kokusuzdur. Kaşıntılıdır. Yanma yoktur. Peynir kesiği gibi beyaz akıntılar vardır. İdrar yaparken ağrı yoktur. Tehlikeli değildir ama tedavi edilmelidir.

Enfeksiyon kaynaklı vajinal akıntı belirtileri

Kokuludur. Kaşıntı yoktur. Yanma vardır. Ağrı vardır. Kanama olabilir. Şefaf beyaz veya açık sarı renkte akıntı vardır. Süreklidir. Tehlikelidir ve derhal tedavi edilmelidir.

Fizyolojik olmayan vajinal akıntı tedavisi

Kadınlarda görülen fizyolojik olmayan vajinal akıntıların tedavisi mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. Tedavi edilmeyen anormal vajinal akıntılar başka sorunlara yol açabilir. Merhemler, oral ilaçlar ve fitiller tedavide yer alır.

Vajinal akıntıların bitkisel tedavisi

Bir tane orta boy beyaz soğan dörde bölünerek önceden kaynatılmış klorsuz suya konulur. 5 Dakika kaynatılır ve içine bir şey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden önce 1′er bardak suyu içilir. Bu tedavi adet dönemlerinde de uygulanabilir. Yalnız en uygun zaman adet bittikten 7 gün sonra başlanmasıdır.15 günden fazla uygulanmamalıdır. Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2 ve 3. günden

12 Mart 2015 – 18:33:28 Yorum Yok 5 okunma 0 beğeni
Etiketler: kadınlarda vajinal akıntı, kadınlarda vajinal akıntı tedavisi, kadınlarda vajinal akıntıya çözüm, vajinal akıntı nasıl geçer, vajinal akıntıların tedavisi, vajinal akıntıya ne iyi gelir
Yorum yaz Yararlı buldum0
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ