Kadına Şiddete Podyumda Tepki

  • 03 Nisan 2015
  • 547 kez görüntülendi.
Kadına Şiddete Podyumda Tepki
Reklam

İzmir Hilton Balo Salonu’nda Ertan Kayıtken koleksiyonunun sergilendiği defilede podyuma Şenay Akay, anne adayı Wilma Elles, Yüksel Ak ve Merve Büyüksaraç gibi ünlü mankenler çıktı. Şenay Akay “Kadına şiddete hayır” diyerek jübilesini İzmir’de gerçekleştirdi. Defilede, mücevher tasarımcısı Leyla Özakbaş özel tasarımlarıyla renk kattı. Şarkıcı Pınar Aylin ise, “Podyumda yürüme hayalimi bugün ilk kez şiddet gören kadınlar için gerçekleştirdim” diyerek bu özel projede kadının sesi olarak podyuma çıktı.

Tüm dünyada sanat ve cemiyet hayatını bu tarz projelerde yer almaya davet eden Ertan Kayıtken, ‘Kadına Şiddete Hayır’ konulu defilesinde Uluslararası Soroptimistler Derneği’nin İzmir temsilciliği ile olan işbirliğinin de altını çizdi. Defilede Ertan Kayıtken’in kullandığı renk ve tasarımlar davetlilerden tam not aldı.

‘Kadına Şiddete Hayır’ konulu ‘Tarz Sizsiniz’ defilesinin final selamında Ertan Kayıtken podyuma 5 aylık hamile olan Wilma Elles ile çıktı.

Defilenin ardından 32’nci katta düzenlenen partide ise Leyla Özakbaş’ın mücevher seti açık arttırmada 10 bin liraya Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ertan Kayıtken tasarımı bir kıyafet ise yine 10 bin liraya Metin Sancak tarafından alındı.

DHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.