Kaan Terzioğlu Turkcell’in yeni CEO’su oldu [Son Dakika]

  • 29 Mart 2015
  • 632 kez görüntülendi.
Kaan Terzioğlu Turkcell’in yeni CEO’su oldu [Son Dakika]
Reklam

Turkcell‘in Süreyya Ciliv ’den boşalan CEO ’luk koltuğuna Kaan Terzioğlu getirildi. Konuyla ilgili olarak hemen aşağıda şirketin az önce çalışanlarına göndermiş olduğu e-postadan bir ekran görüntüsü bulabilirsiniz.

Hatırlarsanız sizlerle daha önce paylaştığımız haberde Terzioğlu ’dan bahsetmiş ve konu hakkında detaylı bir analiz kaleme almıştık.

1 Nisan 2015 tarihinden itibaren Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapacak olan Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun. Terzioğlu ’nun geçmişinde Cisco, Akbank, Aksigorta ve Teknosa gibi değerli şirketler göze çarpıyor.

Haber güncelleniyor…

Bu arada Turkcel ’den konuyla ilgili KAP ’a resmi açıklama da gelmiş durumda. Şirketin KAP ’a yaptığı açıklamanın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

25 Mart 2015 tarihinde toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sayın Kaan Terzioğlu ’nun 1 Nisan 2015 tarihinden geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.

Sayın Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye ’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev alan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD ’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika ’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye ’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Sayın Terzioğlu, 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank ’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup ayrıca Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş. ’de  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.