Iphone 5s Hangi Özelliklere Sahip Olacak

 • 21 Nisan 2013
 • 833 kez görüntülendi.
Iphone 5s Hangi Özelliklere Sahip Olacak
Reklam
appleApple’ın İPhone 5’i tam bir hayal kırıklığıydı. Bu nedenle Apple bir arayış içine girdi ve İphone 5S’in üzerinde çalışmalara başladı. Steve Jobs gitti gideli Apple’ın durumu kötüye gidiyor. Bakalım Apple İPhone 5S ile durumları düzeltebilecek mi? Apple’ın İPhone 5S yerine direk olarak İPhone 6’ya geçmesi de muhtemel, ancak şu an için bu konu hakkında kesin bir bilgi yok. Apple’ın İphone 6’ya geçmek istemesinin nedeni olarak şu neden düşünülüyor. İPhone 5’te yaşana hayal kırıklığının giderilmesi. Bakalım Apple bu konuda neler yapmayı düşünüyor? Yakın zamanda açıklamalar gelecektir.

İPhone 5S’in sahip olması muhtemel özellikleri şunlardır:

İşlemci hakkında söylenenler şunlardır.

Apple’ın işlemci temin ettiği firma TSMC firmasıdır. Bu firmanın üreteceği yeni işlemcilerin A7, A7X ya da A8 olması bekleniyor. Bu Samsung’un şu an telefonlarında kullanmadığı bir işlemci türü. Samsung’un da yeni çıkartacağı telefonların haberlerini alıyoruz. Yani Samsung’un altta kalacağına dari herhangi bir bilgi yok. O da Apple’ın işlemcileri kadar performansa sahip işlemci üretebilir.

Ekran hakkında söylenenler şunlardır.

Bize gelen bilgilere göre İphone 5S ya da İPhone 6’da Apple Full HD Retina ekran kullanacak. İphone 5S’te 2272 x 1280 çözünürlüğe sahip bir ekran olması bekleniyor. Ayrıca 5 inçlik bir ekran kullanılacağına dair söylentiler de mevcut.

RAM hakkında söylenenler şunlardır.

Apple’ın cihazında 2 GB RAM kullanılacağına dair söylentiler mevcut. Zira doğruluk olasılığı da yüksek. Çünkü günümüzde Samsung’un en adi cihazlarında bile 1 GB RAM bulunuyor. Apple’ın yeni nesil teknolojik cihazında 2 GB RAM olması muhtemeldir.

Yazılım hakkında söylenenler şunlardır.

Apple’ın yeni cihazında IOS 7’yi kullanması bekleniyor Dolayısıyla birçok yenilik olacağı da açık. IOS 7 ile birlikte bildirim sistemi tamamen değişecek, çoklu görevler gelecek, anlık akışlar ve ekran ön izlemeleri gelecek. Ayrıca menüler arası sürükle bırak özelliği de gelecek. IOS 7’de çubuklar daha çok kullanılacak. Gelişmiş gizlilik ayarları daha işlevsel olacak. Siri Yahoo ile tam olarak entegre edilecek.

Kamera hakkında söylenenler şunlardır.

Şu an Apple cihazlarında mevcut olan 8 MP kamera 13 MP olacak. Kamerada çok hızlı resim düzenleme, imovie özellikleri, gelişmiş ışık sensörü ve güncellenmiş flaş.

Hafıza hakkında söylenenler şunlardır.

Apple’ın yeni ürünlerinde 32, 64 ve 128 GB’lık hafıza tiplerinin kullanılması bekleniyor.

Bağlantı teknolojisi hakkında söylenenler şunlardır.

Apple yeni cihazında USB 3.0 kullanabilir. Ayrıca Bluetooth 4.0 temassız ödeme teknolojisi olan NFC, sorunsuz Wİ-Fİ, 4G gibi teknolojiler de kullanılabilir. Özellikle Wİ-Fİ’ın sorunsuz çalışması temennimizdir. Çünkü İPhone 5’te oldukça büyük sorunlar yaratmıştı. İnsanlar Wİ-Fİ’dan çok şikayet etmişlerdi.

Apple’ın yeni cihazında kullanılacak özellikler kısaca şunlardır:

 • İşlemci: A7X veya A8 TSMC 20nm
 • 2272 x 1280 pixel Full HD Retina 4.8 inç
 • 2 GB RAM
 • IOS 7 ile gelişmiş bildirim, çubuklu ayarlar, canlı iconlar ve widget
 • 13 mp kamera (kesin)
 • 128 GB’lık depolama birim (32, 64 ve 128 GB)
 • NFC Temassız Ödeme
 • 4G LTE
 • Bluetooth 4.0, hızlandırılmış WİFİ, WİFİSLAM için ek özellik
 • Bağlantı olarak yeni jenerasyon USB 3.0 ve Thunderbolt desteği aparatı

Oldukça iyi özellikler için uğraşılıyor. Bakalım hangilerini görebileceğiz, hangilerini göremeyeceğiz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.