iOS 8 ile Birlikte iPad’e Çoklu Ekran ve Multitasking Özelliği Geliyor

  • 22 Haziran 2015
  • 430 kez görüntülendi.
iOS 8 ile Birlikte iPad’e Çoklu Ekran ve Multitasking Özelliği Geliyor
Reklam

Sponsorlu Bağlantılar

Apple iPad, tablet kategorisini tek başına sırtlayan bir ürün olmuştur. Tablet denince akla ilk gelen marka olan iPad zaman içinde daha iyisini sunarak yoluna devam ediyor. Yazılım konusunda ise iPad ’in son çıkan Android işletim sistemine sahip tabletlerden daha geride kaldığına şahit olmaktayız.

Özellikle Samsung ’un çıkarttığı Samsung Galaxy Tab Pro 12,2, tablet kategorisinin sınırlarını çizen bir ürün oldu. Hatta hemen hemen hiç satılmayan Microsoft Surface ’in yazılım getirileri bile iPad ’ten çok daha fazlasını kullanıcılarına sunabilmekteydi. Bununla ilgili hem Samsung hemde Microsoft iPad ’i yapamadıklarıyla ilgili de eğlenceli reklam videoları hazırladılar. Aşağıda bunlardan birkaçını izleyebilirsiniz.

Öncelikle Surface ’in multitasking özelliğinin öne çıkarıldığı videoyu paylaşalım.

Daha önce sizlerla iPad ve Samsung Galaxy Note 12.2 nin karşılaştırıldığı bir yazı paylaşmıştık. Bu yazımızı okumayanlar buraya tıklayarak iki ürün arasındaki farkı görebilirler. Samsung ’un Apple ’ın işletim sistemi iOS ile eğlendiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İşte Apple rakiplerinin kendisiyle bu şekilde dalga geçtiğinden sıkılmış olacak ki yeni işletim sistemi iOS 8 ’de çoklu pencere özelliği kullanmaya karar veriyor. Bu pencerelerin Samsung gibi 4 mü yoksa 2 ile mi sınırlı kalacağını bilmesekte aşağıdaki videodan gördüğümüz kadarıyla 2 ile pencere özelliğinin sınırlı kalacağını anlayabiliyoruz. Android ekosisteminde yıllardır lan bu özelliğin Apple ’a gelmesini önemsiyor musunuz yoksa zaten sınırlı alanda 2 farklı işlem için cihazınızı hiç kullanmıyor musunuz?

İşte iOS 8 ve Multitasking özelliği

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynak: 9to5mac.com

FacebookTwitterGoogle+
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.